Kickboxing: Mateusz Kubiszyn ze srebrem na mistrzostwach Europy

1

Lubaczowski kickboxer Mateusz Kubiszyn wywalczył dziś (26.11) w Grecji srebrny medal mistrzostw Europy Full Contact w kat. -86 kg. W walce finałowej nie podołał Chorwatowi Bojanowi Miskovicovi.

Sędziowie orzekli zwycięstwo Chorwata.
Sędziowie orzekli zwycięstwo Chorwata.

Droga do srebrnego medalu, zdobytego w greckim Loutraki, nie była prosta. Mateusz, najpierw w środę (23.11) zmierzył się z Hiszpanem Garcią Iglesiasem Antonio. Sędzia przerwał ten pojedynek w drugiej rundzie i przyznał zwycięstwo przez RSC Kubisznowi. Kolejna walka była znacznie trudniejsza – Turek Serdara Yigit Eroglu postawił poprzeczkę bardzo wysoko i dominował przez większość pojedynku. Lubaczowianin zachował jednak zimną krew do samego końca i w ostatnich momentach walki wyprowadził sporo trafionych ciosów. To zdecydowało o zwycięstwie Polaka.

Finałowe starcie z Chorwatem Bojanem Miskovicem, które rozpoczęło się w sobotni (26.11) poranek, przyniosło sporo emocji. Obaj zawodnicy potraktowali pierwszą rundę jako „wstępne rozpoznanie”, a prawdziwa wymiana ciosów rozpoczęła się w drugiej odsłonie. Tu, w ocenie sędziów, skuteczniejszy był Chorwat. W trzeciej rundzie było równie emocjonująco, a w jej końcówce zdecydowanie dominował lubaczowianin. W pewnym momencie Bonaj był nawet liczony, ale po chwili wrócił do walki. Oceniając cały pojedynek, sędziowie przyznali tytuł mistrzowski Chorwatowi.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here