Koncert opery i operetki „Wielka sława to żart” w MDK w Lubaczowie

0

Trzynaście lat temu Miejskiemu Domowi Kultury w Lubaczowie nadano imię Aleksandra Sas Bandrowskiego. W rocznicę tego wydarzenia, w sobotę (26.11) o godz. 17:00 odbędzie się koncert pt. „Wielka sława to żart”.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Aleksander Sas Bandrowski był światowej sławy tenorem, który urodził się w Lubaczowie. Jego głos charakteryzował się niesamowitą mocą, blaskiem, szlachetnością i miękkością brzmienia, co w połączeniu z wrodzoną inteligencją, urodą i wspaniałymi warunkami zewnętrznymi, czyniły z niego artystę, o którym marzyły dyrekcje najznakomitszych scen operowych.

Podczas jubileuszowego koncertu w MDK będzie można przenieść się w świat patrona instytucji – opery i operetki. Na scenie zaśpiewają sopranistka Magdalena Czarnecka i tenorzy – Patrycy Hauke, Marcin Grzesiczek, Kamil Roch Karolczuk. Artystom na fortepianie akompaniować będzie Tomasz Marcol. W trakcie wieczoru usłyszymy najpiękniejsze przeboje operowe i operetkowe, m.in.: „O sole Mio”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Co się dzieje oszaleję”, „Libiamo ne lieti calici”.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here