Sporo nagród Teatru Małych Form

0

Młodzi artyści z Teatru Małych Form działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie zdominowali konkursy recytatorskie w Przemyślu, Starachowicach i Jarosławiu, wracając do domu z nagrodami.

Fot. mdklubaczow.pl
Fot. mdklubaczow.pl

Młodych aktorów do konkursów przygotowywała instruktor Grażyna Bielec. Ich praca została doceniona. Wśród laureatów XIX Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego w kategorii gimnazjalnej znaleźli się Jan Abramowicz (I miejsce) i Martyna Kindrat (II miejsce), a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Małgorzata Stopyra (I miejsce).

Z kolei w XXXIX Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Regionalnej w Starachowicach I miejsce w grupie gimnazjalnej zajęła Gabriela Ługowska, a w grupie szkół ponadgimnazjalnych – Magdalena Zarembska. W tej ostatniej kategorii wiekowej III miejsce zdobyła Izabela Krubnik. Natomiast w kategorii poezja śpiewana wyróżnienie otrzymała Oliwia Czubocha.

Z wyróżnieniem do Lubaczowa wrócił także Marcinek Mazurkiewicz – najmłodszy członek Teatru Małych Form, który w Przemyślu brał udział w konkursie „Literatura i dzieci – moje pasje”.

Natomiast do Finału Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej zakwalifikowali się Małgorzata Stopyra, Magdalena Zarembska, Oliwia Czubocha i Bartłomiej Maziarz, którzy swój talent przedstawiali w Jarosławiu. Wyróżnienie otrzymała Laura Bogusławska.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here