Lubaczów: „Bieszczadzkie Anioły i nie tylko…” w Miejskim Domu Kultury

1

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie pojawią się „Bieszczadzkie Anioły i nie tylko…”. Ukaże je malarstwo Piotra Kisały. Wernisaż odbędzie się w piątek (25.11) o godz. 18:00.

Piotr Kisała, fot. Tomasz Michalski, arch.
Piotr Kisała, fot. Tomasz Michalski, arch.

Piotr Kisała inspiracje czerpie z obserwacji przyrody. Potrafi zachwycić się jej szczegółami, których inni nie zauważają. Malarstwo pozwala mu kontemplować piękno otaczającego go świata. Trzymając pędzel w dłoni zwalnia, nie pędzi przez życie i przelewa na płótno urokliwość natury. Największy wpływ na jego twórczość mają dzieła impresjonistów.

Artysta swoje prace w MDK w Lubaczowie prezentować będzie po raz czwarty. Jego obrazy także zdobiły ściany w Muzeum Kresów w Lubaczowie i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach. Piotr Kisała obok organizacji wystaw, bierze udział w konkursach plastycznych, m.in w Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Przemyślu. Jego prace zostały wyróżnione w 2008 i 2011 roku, a w 2016 roku zdobył I nagrodę. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

W MDK wystawa będzie czynna do końca grudnia.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here