Kickboxing: Mateusz Kubiszyn wyjeżdża do Grecji na Mistrzostwa Europy

5

Lubaczowianin Mateusz Kubiszyn wylatuje w sobotę (19.11) do Grecji. Od wtorku (22.11) będzie rywalizował w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu Full Contact.

Robert Krasoń i Mateusz Kubiszyn.
Robert Krasoń i Mateusz Kubiszyn.

Mateusz Kubiszyn wraz z narodową kadrą Polski w kikboxingu zakończył właśnie przygotowania do Mistrzostw Europy. Zawodnik ostatni dni spędza u kolegi z kadry w Piotrkowie Trybunalskim, a do Grecji wylatuje w sobotę (18.11) z Warszawy. Cała ekipa reprezentacji Full Contact trenowała wcześniej m.in. podczas obozu w Zakopanem.

Do rywalizacji w kategorii Kubiszyna, czyli M-86 kg zgłosiło się niewielu, bo sześciu zawodników, ale ich nazwiska robią wrażenie. To czołówka światowego Full Contactu. Wśród nich Rosjanin Igor Kopylov, który rok temu walczył z Kubiszynem w walce finałowej podczas Mistrzostw Świata, Norweg Wiktor Frohlich – zawodowy mistrz świata WAKO PRO -81 kg i zawodowy mistrz świata WAKO PRO -85 kg, czy Chorwat Miskovic Bojan.

Mateusz Kubiszyn, który jest aktualnym mistrzem Świata, nie będzie miał więc lekkiej przeprawy. Sam zawodnik zdaje sobie z tego sprawę, ale mówi, że do Grecji jedzie po złoto.

– Jestem w bardzo dobrej formie, waga na właściwym poziomie i pozytywne nastawienie. Ostatnie dni przygotowań poświęcam na szlify techniki i trening szybkości. Nie zapominam oczywiście o regeneracji i odnowie biologicznej. Jedyna obawa to mój kciuk, który złamałem na Bestfighterze we Włoszech. Koniczna była operacja ręki, po której nieco odpoczywałem i długo czułem ból. Teraz jest już w porządku, a przygotowania do Mistrzostw Europy rozpocząłem we właściwym czasie i do Grecji jadę po złoto – mówi Mateusz Kubiszyn.

Trudno ocenić jednak szanse i rzeczywistą dyspozycję Kubiszyna, bo zawodnik nie miał w drugiej połowie roku żadnej walki kontrolnej, a jedynie starcia sparingowe. Zawody w Loutraki (Grecja) rozpoczynają się we wtorek (18.11) i trwają do niedzieli.

Wyjazd Mateusza Kubiszyna do Grecji jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów: Game Over Cyles, BBL-SERVICE i Wypożyczalnia Samochodów Odkryj-Auto.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here