Gmina Lubaczów zaprasza w czwartek na spotkanie „Wsparcie dla biznesu”

0

W obecnym tygodniu w ponad 150-ciu krajach świata obędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2016. W jego ramach w czwartek (17.11) na spotkanie „Wsparcie dla biznesu” zaprasza gmina Lubaczów.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

W 150-ciu krajach całego świata, w tym także w Polsce w dniach 14 – 20 listopada br. odbywać się będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2016. W ramach tego przedsięwzięcia organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują m.in. bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej. Do inicjatywy przyłączyła się gmina Lubaczów przy współpracy Stowarzyszenia Przedsiębiorców „Lubaczowskie Forum Biznesu”. Wspólnie zaplanowano kilka inicjatyw w zakresie promocji przedsiębiorczości.

Jedną z nich jest czwartkowe (17.11) spotkanie informacyjne pn. „Wsparcie dla biznesu”. Grupą docelową, do której skierowana jest inicjatywa, są przede wszystkim przedsiębiorcy i osoby bezrobotne zainteresowane tworzeniem własnych firm z powiatu lubaczowskiego, a także rolnicy „na KRUS-ie” zamierzający podjąć działalność nierolniczą.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać prelekcji oraz skorzystać z konsultacji indywidualnych, które przeprowadzą instytucje okołobiznesowe działające w naszym regionie tj.: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z Rzeszowa, Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaczowie oraz Lokalna Grupa Działania Rozwój Ziemi Lubaczowskiej. Zaplanowane tematy dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków finansowych na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej w najbliższym czasie.

Spotkanie to odbędzie się w czwartek (17.11) w godz.: 10:00 – 14:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie (I piętro, sala nr 13).

W jego trakcie zaplanowano prelekcje poniższe:

Godz. 10:00 – Warunki pozyskania wsparcia w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – GPIFE w Rzeszowie.

Godz. 11:00 – Instrumenty współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a Powiatowym Urzędem Pracy w Lubaczowie w zakresie wsparcia form zatrudnienia (staże, prace interwencyjne, itp.)– PUP Lubaczów;
– Warunki pozyskania środków na utworzenie i rozwój działalności gospodarczej oraz podniesienie kwalifikacji dla właścicieli firm i ich pracowników z PUP Lubaczów.

Godz. 12:00 – Warunki pozyskania środków finansowych na działalność nierolniczą w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – ARiMR w Lubaczowie.

Godz. 13:00 – Warunki pozyskania środków na tworzenie i rozwój przedsiębiorstw w ramach naborów „Lokalnej Grupie Działania „Rozwój Ziemi lubaczowskiej”.

Godz. 14:00 – Zakończenie spotkania.

Szczegółowe informacje nt. spotkania można uzyskać pod nr. tel. 16 632 18 80.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here