Zgłoś się do 38. Biesiady Teatralnej

0

Ruszyły zapisy do jednego z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form – 38. Biesiady Teatralnej. Konfrontacja odbędzie się 19-22 stycznia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu – Zdroju. Spektakle co roku cieszą się sporym zainteresowaniem, a o udział w konkursie zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie.

Fot. Grzegorz Ciećka, biesiada.horyniec.info
Fot. Grzegorz Ciećka, biesiada.horyniec.info

W Horyńcu – Zdroju jest to jedna z nielicznych okazji w roku do obejrzenia teatru „na żywo”, dlatego spektakle cieszą się dużym zainteresowaniem. W Biesiadzie biorą udział grupy z całej Polski. Aktorów na kresy przyciąga panująca tu atmosfera i energia. Ideą organizacji konfrontacji jest integracja środowiska aktorskiego, a także lepsze zrozumienie celów i zadań wyznaczanych przez współczesny teatr.

Chcąc wziąć udział w 38. Biesiadzie Teatralnej i poddać pod ocenę swój występ profesjonalnemu jury (prezentacje młodych artystów oceniali zawsze wybitni jurorzy, wśród nich: Aleksander Bardini, Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Anna Chodakowska, Gabriela Kownacka, Adam Kreczmar, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Joanna Szczepkowska, Kazimierz Kaczor), należy dokonać zgłoszenia do 25 listopada na adres Biura Organizacyjnego (Centrum Kulturalne, ul. Konarskiego 9, 37-700 Przemyśl). Kwalifikacji zespołów dokona Organizator, który do 23 grudnia zawiadomi grupy o pozytywnym rozpatrzeniu ich wniosku.

Czas prezentacji nie może przekroczyć 45 minut, maksymalna liczba członków wynosi 12 osób. Teatry oceniane będą w kategorii zespołów małych form i indywidualnych dokonań twórczych. Teatry dramatyczne, komedii, wizji i ruchu, poezji, monodramów i innych będą rywalizować o główne nagrody – „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. Ponadto wręczona zostanie nagroda specjalna – „Róża Horyniecka”, a w wyniku plebiscytu uczestników zostanie przyznana wybranemu zespołowi nagroda publiczności – Talerz Biesiadny Króla Jana.

Regulamin i niezbędne dokumenty dostępne są pod adresem: ck.przemysl.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here