Dobry plan to podstawa diety!

0

natur_wCzy wiesz, że ponad 50% osób porzuca decyzję o zdrowym odżywianiu lub diecie z powodu braku dobrej organizacji? Nieodpowiednie planowania pór posiłków, tego co będziemy jeść i co należy kupić sprawia, że robimy wszystko chaotycznie i szybko się zniechęcamy. Jak to zmienić?

Fot. Naturhouse.
Fot. Naturhouse.

Siła leży w nas samych

Dlaczego? Bo to od nas zależy czy będziemy się stosować do zaleceń dietetyka i czy zmienimy swoje życie na lepsze. Dlatego też tak ważne jest planowanie i organizowanie. Jeśli zaczynamy stosować dietę – nieważne czy odchudzającą czy oczyszczającą czy po prostu zwykłe racjonalne żywienie – niezbędne jest strategiczne myślenie – tłumaczy Agnieszka Solarz, dietetyk Naturhouse.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Jeśli nie mamy dużo czasu na gotowanie, posiłki zaplanujmy wcześniej i przygotujmy kiedy będziemy mieć na to czas – nawet na kilka dni do przodu. Zamknięte w pojemnikach na żywność porcje można zamrozić i przechowywać do momentu zabrania ich ze sobą do pracy lub szkoły. To co jemy przekłada się na nasze samopoczucie i wygląd, dlatego ważne, aby potrawy były zdrowe, przygotowane z nieprzetworzonych produktów – mówi aktorka Katarzyna Bujakiewicz – ambasadorka akcji Uwaga Nadwaga!.

zdjecie2mini

Planuj i organizuj – poznaj wskazówki dietetyka Naturhouse

1) Ustal wcześniej plan posiłków na kolejne dni i zorganizuj czas na zrobienie zakupów i gotowanie.
2) Oprócz głównych posiłków zaplanuj drobne przekąski, które zapobiegną podjadaniu (świeże warzywa, owoce, jogurty itp.). Zawsze miej je w lodówce.
3) Zaopatrz się w pojemniki, które pozwolą zabrać posiłki do szkoły/pracy.
4) Nie poddawaj się! Każdy nawet najdrobniejszy krok przybliża Cię do osiągnięcia celu!

Dołącz do akcji!

Po więcej wskazówek dotyczących właściwych nawyków żywieniowych zgłoś się do najbliższego Centrum Dietetycznego Naturhouse. Tylko do 30 listopada drzwi wszystkich placówek są otwarte dla każdego. W ramach trwającej akcji Uwaga Nadwaga! Można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych połączonych z pomiarami składu ciała. Każdy, kto skorzysta z darmowej konsultacji otrzyma cenne wskazówki żywieniowe i materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego żywienia i negatywnego wpływu nadwagi oraz otyłości na nasz organizm.

Dodatkowo w trakcie trwania kampanii każdy może zaprosić dietetyka do szkoły dziecka lub swojego miejsca pracy na bezpłatne prelekcje z zakresu zdrowego odżywiania oraz profilaktyki nadwagi i otyłości.

Akcję wspiera aktorka Katarzyna Bujakiewicz, która zachęca Polaków do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze. Przyłącz się do akcji i poczęstuj zdrową dietą! Zapraszamy do naszego Centrum!

Fot. Naturhouse.
Fot. Naturhouse.

Rozpocznij odchudzanie w czasie trwania akcji, a gratis otrzymasz książkę kucharską „Gotuj zdrowo i ze smakiem”. Dietetyczne przepisy ułatwią Ci przygotowywanie posiłków.

Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. 3 Maja 28A Jarosław

tel. 662 997 776.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9:00 – 17:00
Wtorek: 11:00 – 19:00
Środa: 8:00 – 16:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 7:00 – 15:00

umow_wizyte

Zobacz także efekty kuracji Naturhouse.

natur

Artykuł sponsorowany.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here