Święto Niepodległości – zobacz programy obchodów naszych gmin

0

W 98. rocznicę odrodzenia państwa polskiego w Lubaczowie i pobliskich miejscowościach odbędzie się szereg uroczystości i imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Uroczyste msze św. i modlitwy za Ojczyznę, złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikami, a także koncerty patriotyczne i różne inicjatywy promujące wiedzę historyczną – złożą się 11 listopada na obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym regionie. W Lubaczowie, w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert patriotyczny. Na scenie wystąpi Daniel Gałązka z Zespołem. W Cieszanowie wystąpią dzieci ze szkoły podstawowej i uczniowie Ogniska Muzycznego. Odbędzie się także Bieg Niepodległości i pokaz sztucznych ogni. W Wielkich Oczach hołd poległym oddadzą rowerzyści, którzy wyruszą w rajd. Linia startu umieszczona będzie na placu przy pomniku Ofiar II Wojny Światowej. Kolarze ruszą w kierunku wsi Czaplaki (pomnika lotników), by przekroczyć metę, która znajdować się będzie na kompleksie sportowo – rekreacyjnym w Wielkich Oczach. Na basenie CRR KRUS w Horyńcu-Zdroju już po raz dziewiąty odbędą się Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości.

Ponadto Gmina Lubaczów gorąco zachęca wszystkich mieszkańców do wywieszania w dniu 11 listopada flag narodowych. Będzie to wyraz patriotyzmu, solidarności, a przede wszystkim szacunku dla walczących o Wolną Polskę. W ten sposób zachęca do oddania hołdu tym, którym zawdzięczamy Wolność i Niepodległość.

Zachęcamy do zapoznania się z programami uroczystości Święta Niepodległości w naszym regionie. Poniżej przedstawimy linki do informacji opublikowanych przez poszczególne samorządy.

Lubaczów – www.lubaczow.pl.
Gmina Lubaczów – www.lubaczow.com.pl.
Cieszanów – www.cieszanow.eu.
Horyniec-Zdrój – www.horyniec-zdroj.pl..
Narol – www.narol.pl.
Oleszyce – www.oleszyce.pl.
Wielkie Oczy – www.wielkieoczy.info.pl.
Ruda Różaniecka – www.zsrudarozaniecka.pl.

AH, elubaczow.com

 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here