Uzdrowiska współpracują z partnerami z Ukrainy, Horyniec-Zdrój dobrym przykładem

0

Polskie uzdrowiska coraz chętniej współpracują z partnerami z Ukrainy przy realizacji projektów unijnych – informuje TVP Rzeszów i jako przykład podaje współpracę samorządu Horyńca-Zdroju.

Fot. elubaczow.com, arch.
Fot. elubaczow.com, arch.

W Horyńcu-Zdorju, dzięki unijnemu wsparciu w ramach projektu „Rozwój miejscowości uzdrowiskowych Horyńca-Zdroju i Morszyna szansą na aktywizację pogrnicza polsko-ukraińskiego” w Programie Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA, udało się zrewitalizować miejscowy Park Zdrojowy. Prace kosztowały aż 10 mln złotych i zakończyły się latem 2015 roku.

– Jest to największa inwestycja w historii gminy. Odnowiona rotunda, alejki, klomby, do tego źródła leczniczej wody – to z kolei efekty wspólnego projektu po ukraińskiej stronie – mówi Robert Serkis, wójt gminy Horyniec Zdrój.

Samorząd Horyńca-Zdroju ma już kolejne plany, a wśród nich budowa wodnego placu zabaw i innej infrastruktury służącej aktywnemu wypoczynkowi. Wójt Robert Serkis podpisał pod koniec października umowę o nawiązaniu stosunków partnerskich pomiędzy gminą Horyniec-Zdrój i miastem Truskawiec na Ukrainie. Porozumienie dotyczy również współpracy gospodarczej, naukowo-technicznej i kulturowo – humanistycznej.

Materiał TVP Rzeszów.

elubaczow.com, TVP Rzeszów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here