Podkarpackie: Bardzo mocna obsada Kongresu 590 w Jasionce

0

W dniach 17-18 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się Kongres 590. Swój udział zapowiedzieli m.in. prezydent Andrzej Duda, wicepremier Mateusz Morawiecki oraz prezes NBP Adam Glapiński.

Fot. Biuro Prasowe UMWP, arch.
Fot. Biuro Prasowe UMWP, arch.

Nazwa wydarzenia pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy. Głównym organizatorem jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego. Partnerem imprezy jest samorząd województwa podkarpackiego. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele firm z całego kraju, a także goście z zagranicy. Obecny będzie m.in. Prezydent RP Andrzej Duda i wicepremier Mateusz Morawiecki. Spotkanie ma być okazją do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości.

O kongresie informowano w środę (02.11) w Rzeszowie, podczas specjalnej konferencji prasowej. Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że będzie to ważne wydarzenie gospodarcze w skali kraju. Jak mówił, celem forum ma być wymiana myśli i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Ortyl zaznaczył, że istotnym elementem kongresu będzie też udział startupów oraz możliwość zaprezentowania potencjału województwa podkarpackiego.

Podczas kongresu wicepremier Morawiecki ma przedstawić szereg propozycji zmian w prawie, które ułatwią funkcjonowanie przedsiębiorcom. Będzie to zapowiadana tzw. „Konstytucja dla biznesu”. Wydarzenie będzie także okazją do wręczenia nagród gospodarczych przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W trakcie kongresu odbywać się będą panele w sześciu blokach tematycznych oraz bitwa start-upów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie kongres590.pl.

elubaczow.com, PAP, podkarpackie.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here