Na pokładzie kosmicznego statku w poszukiwaniu zielonej planety

0

W najbliższy poniedziałek (07.11) najmłodsi mieszkańcy Lubaczowa i okolic będą mogli udać się w podróż na pokładzie kosmicznego statku. „Szukając zielonej planety” dowiedzą się jak dbać o środowisko naturalne.

Fot. kultura.krakow.pl
Fot. kultura.krakow.pl

Dzieci w podróż będą mogły wybrać się za sprawą Teatru Niewielkiego z Krakowskiego Biura Promocji Kultury, który wystąpi w poniedziałek (07.10) na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Na scenie wystąpią: Magdalena Chalewicz, Michalina Kowalczyk i Zbigniew Franczyk. Aktorzy wezmą dzieci na pokład statku kosmicznego, który wyruszy w poszukiwanie nowych planet do zamieszkania. Czy drużynie uda się znaleźć planetę? Jaki czeka ich los?

Niezwykły, pełen humoru, muzyki, efektów specjalnych interaktywny spektakl służyć ma głównie kształtowaniu wśród dzieci postaw świadomej współodpowiedzialności za środowisko naturalne oraz popularyzacji właściwych zachowań, takich jak konieczność ograniczania wytwarzanych odpadów, potrzeby ich segregacji i recyklingu. Występ ukaże także przyczyny powstawania niskiej emisji (np. spalanie śmieci w piecach), jej wpływu na środowisko i ludzi oraz sposobów jej ograniczenia. Przestrzega przed wykorzystywaniem niebezpiecznych dla środowiska substancji i materiałów (np. azbest), a także przypomina, jak ważne dla przyszłości jest dbanie o środowisko naturalne.

Krakowskie Biuro Promocji Kultury od 2001 roku aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy kulturalne na terenie całego kraju, organizując spektakle teatralne, koncerty i inne wydarzenia artystyczne. Ważną częścią ich działalności są również programy i przedstawienia teatralne o charakterze wychowawczym i profilaktycznym dla dzieci i młodzieży.

Na spektakl w reżyserii Aleksandry Kowalczyk zaprasza się dzieci w wieku 5-10 lat oraz rodziców. Aktorzy wystąpią dwukrotnie w poniedziałek (07.11) o godz. 10:00 i 12:00 w Miejskim Domu Kultury. Dla przedszkoli i szkół wstęp wolny.

elubaczow.com, lubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here