W Cieszanowie powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniorów

0

Dzięki wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 w Cieszanowie powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniorów. Koszt adaptacji wnętrza miejscowej synagogi na potrzeby placówki wyniesie 933,2 tys. zł.

Fot. cieszanow.eu
Fot. cieszanow.eu

W wyremontowanym już z zewnątrz budynku synagogi, w przyszłym roku funkcjonować ma Dom Dziennego Pobytu Seniorów. Władze planują zaadaptować teraz wnętrze i chcą by powstały w nim pomieszczenia do prowadzenia zajęć terapeutycznych i integracyjnych, zaplecze kuchenne, pralnia i pomieszczenia towarzyszące. Docelowo z obiektu, w komfortowych warunkach, mają korzystać chorzy i niepełnosprawni seniorzy z gminy Cieszanów, którzy potrzebują częściowej pomocy i wsparcia. Rodzaj i sposób świadczenia usług w placówce uwzględniać będzie stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną oraz indywidualne potrzeby i możliwości uczestnika.

W zakresie usług opiekuńczo – pielęgnacyjnych placówka zapewniać będzie przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w odpowiednich warunkach lokalowych, jeden ciepły posiłek oraz dowóz uczestników do placówki. W ośrodku senoirzy będą mogli skorzystać z różnych forma terapii zajęciowej prowadzonej przez wykwalifikowanych pracowników. Co ważne, samorząd planuje finansować większość wydatków związanych z utrzymaniem DDPS. Seniorzy będą dopłacać do wyżywienia i dowozu, ale stawki mają być bardzo niskie.

W Cieszanowie szacują, że pierwszej fazie funkcjonowania obiektu znajdzie się tu miejsce dla 15 pensjonariuszy. Przystosowanie budynku do przyjęcia pierwszych podopiecznych planowane jest na koniec kwietnia 2017 roku.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie to 933 206,11 zł. Większość tej kwoty, tj.792 048,76 zł zostanie pokryta z dotacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego uzyskanej
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Z budżetu gminy przeznaczone zostaną środki w wysokości 141 157,35 zł.

elubaczow.com, cieszanow.eu


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here