Dla dzieci „Bal Świętych i Aniołów”, a dla nieco starszych – „Nocy Świętych”

0

Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie zachęca dzieci, by zamiast przebierać się za potwory założyć strój świętego. W poniedziałek (31.10) – przeddzień Wszystkich Świętych, odbędzie się „Bal Świętych i Aniołów”, który jest alternatywą dla Halloween. Z koeli młodzież i dorosłych Parafia zaprasza na „Noc Świętych”.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Zamiast anglosaskiego święta organizatorzy proponują „Bal Świętych i Aniołów”. Będzie to czas na zabawę, tańce, występy, ale również na modlitwę, która ma uczcić wszystkich świętych. Impreza rozpocznie się po nabożeństwie różańcowym. Podczas balu rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Będzie można wziąć także udział w Loterii Misyjnej.

Młodzież i dorośli uczestniczyć mogą w „Nocy Świętych”. O 18:30 rozpocznie się czuwanie ze świętymi, a po nim odprawiona zostanie Droga Krzyżowa za tragicznie zmarłe młode osoby. Modlitwa zapoczątkowana zostanie spotkaniem wokół relikwii świętych i błogosławionych, a przed Najświętszym Sakramentem odprawiona zostanie modlitwa uwielbienia. Po niej, ulicami miasta wierni wyruszą w marsz z relikwiami i zapalonymi lampionami. Procesja zakończy się Drogą Krzyżową na cmentarzu przy ul. Kościuszki. Oprawę muzyczną zapewni zespół Ruah Elohim.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here