Podkarpackie: Możesz skorzystać z bezpłatnych badań tomografem w kierunku nowotworów płuc

0

Tylko do połowy grudnia, w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, osoby zamieszkujące m.in. powiat lubaczowski mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych tomografem w rzeszowskiej placówce Affidea. Jego celem jest wczesne wykrywanie raka płuc.

Fot. Archiwum.
Fot. Archiwum.

Program badań w kierunku wykrywania raka płuca” obejmuje badanie tomografem komputerowym. Bezpłatnemu badaniu w placówce Affidea w Rzeszowie mogą poddać się osoby w wieku od 50 do 70 lat zamieszkałe m.in. na terenie powiatu lubaczowskiego oraz czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe.

Dodatkowym, lecz niekoniecznym kryterium uczestnictwa w programie jest pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie tylko nowotworów płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych, m.in. azbestu, radonu, uranu, arszeniku, berylu czy produktów przemiany węgla kamiennego.

Każda osoba powinna otrzymać od lekarza dowolnej specjalizacji skierowanie na badanie tomografii komputerowej. Skierowanie to można również otrzymać na miejscu w placówce Affidea od lekarzy specjalistów. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu.

– Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100% gwarantuje całkowite wyleczenie – mówi dr Andrzej Radkowski, Dyrektor Medyczny ds. Radioterapii.

Bezpłatne badania można wykonać od 15. września do 15. grudnia 2016 r. w placówce Affidea przy ul. Krakowskiej 16 w Rzeszowie.

Więcej informacji można uzyskań pod numer tel. 22 44 11 111.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here