Milion złotych „na czysto” w rok – to możliwe także w Lubaczowie

13

Pięciu podatników, którzy rozliczyli się za rok 2015 w Urzędzie Skarbowym w Lubaczowie, zarobiło „na czysto” ponad 1 mln zł. To o dwie osoby więcej niż rok wcześniej.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Z danych udostępnionych nam przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lubaczowie wynika, że także w naszym regionie można zarobić spore pieniądze. Jak wynika z analizy zeznań podatkowych za 2015 rok, pięciu podatników wykazało w rozliczeniu dochody powyżej 1 mln złotych. Nieco mniej, ale nadal sporo, bo dochody w wysokości od 500 tys. zł. do 1 milion złotych wykazało kolejnych 14-stu podatników. Czym zajmują się lubaczowscy milionerzy? Tego nie wiemy, bo urząd takich danych nie ujawnia.

Wiadomo natomiast jeszcze, że znacząca większość mieszkańców powiatu lubaczowskiego może o takich dochodach jedynie pomarzyć, bo 99,2 % z nas rozliczyło się w pierwszym progu podatkowym, a to oznacza roczne dochody poniżej 85 528 zł. Wyższymi zarobkami mogą natomiast pochwalić się m.in. niektórzy wójtowie i burmistrzowie z powiatu lubaczowskiego. Z opublikowanych oświadczeń majątkowych za 2015 rok wynika, że najlepiej zarabiającym samorządowcem nie jest już starosta lubaczowski Józef Michalik, bo więcej od niego zarobiła wójt gminy Stary Dzików Barbara Małecka i burmistrz Narola Stanisław Woś.

Jak wynika z informacji lubaczowskiego Urzędu Skarbowego rośnie także liczba osób, które roczną deklarację podatkową złożyło drogą elektroniczną. W 2016 roku, w ten sposób, rozliczyło się 70 % podatników.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

13 komentarze

  1. Urzędasy tyle nie zarabiają, nawet wójtowie i burmistrzowie, mają do 150 tys. na rok (według oświadczeń majątkowych), a nie milion. To pewnie biznesmeni, którzy może i płacą podatki, może i nie kradną, ale na pewno wyzyskują jak tylko mogą swoich pracowników 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here