Złote Gody – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

0

35 par z regionu świętowało w ostatnich dniach swoje Złote Gody. Z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego, miejscowe samorządy  zorganizowały jubilatom specjalne uroczystości.

Fot. lubaczow.com.pl
Fot. lubaczow.com.pl

W gminie Lubaczów, w tym roku Złote Gody obchodziło 21 par. Z tej okazji, we wtorek (11.10) jubilaci uczestniczyli we mszy świętej, podczas której odnowili przysięgę małżeńską złożoną sobie 50 lat temu oraz otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla. Tego dnia nie mogło zabraknąć także symbolicznego kieliszka szampana i toastu za zdrowie par oraz słodkiego poczęstunku. Goście zebrani w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej mogli także zobaczyć występ Zespołu Śpiewaczego „Niespodzianka”

Jubilaci z gminy Lubaczów to: Krystyna i Bronisław Mędroń z Baszni Dolnej, Katarzyna i Mieczysław Mazurek z Mokrzycy, Janina i Franciszek Kijan z Lisich Jam, Janina i Michał Mosiężni z Wólki Krowickiej, Maria i Piotr Charysz z Krowicy Hołodowskiej, Katarzyna i Piotr Kawalerscy z Dąbrowy, Adela i Michał Ślimak z Tymców, Maria i Stanisław Nowosiadło z Krowicy Hołodowskiej, Wanda i Leon Smoliniec z Lisich Jam, Genowefa i Jan Janczura z Lisich Jam, Zofia i Eugeniusz Kopciuch z Dąbkowa, Krystyna i Tadeusz Dańków z Krowicy Samej, Bronisława i Władysław Schab z Wólki Krowickiej, Zofia i Ludwik Janczura z Lisich Jam, Władysława i Jan Kornaga z Dąbrowy, Janina i Bolesław Dick z Krowicy Samej, Zofia i Władysław Szmul z Młodowa, Katarzyna i Jarosław Tuchaj z Opaki, Emilia i Ludwik Nieckarz z Młodowa, Teresa i Józef Rawscy z Opaki, Helena i Jan Sarzyńscy z Załuża.

Dzień później swoje święto obchodzi także jubilaci z Lubaczowa. Ich „Złote Gody” również rozpoczęły się od mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Wicedziekan Roman Karpowicz – Proboszcz Parafii św. Karola Boromeusza. Dostojni Goście przybyli na uroczystość w otoczeniu najbliższych – dzieci, wnuków i przyjaciół.

Fot. lubaczow.pl
Fot. lubaczow.pl

– Po mszy świętej zaprosiliśmy naszych dostojnych gości do sali obrad Ratusza Miejskiego. Po powitaniu przybyłych małżonków nastąpił najważniejszy moment uroczystości – uhonorowanie Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, czyli polskim cywilnym odznaczeniem państwowym, które jest nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale przekazał Jubilatom Pan Krzysztof Szpyt Burmistrz Miasta Lubaczowa. Nie zabrało listów gratulacyjnych, życzeń i kwiatów. Podniosłą chwilę uczczono toastem za zdrowie i pomyślność Jubilatów oraz gromkim „sto lat” odśpiewanym przez młodzież pod kierunkiem Pana Andrzeja Kindrata – Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie – podsumowuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

W obchodach Jubileuszu uczestniczyło 11 małżeństw. Wśród uhonorowanych par znaleźli się: Barbara i Walerian Cioch, Maria i Wacław Czepiel, Zofia i Franciszek Czernysz, Bronisława i Stanisław Kopciuch, Michalina i Antoni Leja, Genowefa i Tadeusz Malec, Maria i Karol Meder, Janina i Andrzej Piskorski, Anna i Józef Sopel, Władysława i Mikołaj Żurawel, Władysława i Ryszard Wiśniowski.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl, lubaczow.pl

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here