Wernisaż w MDK w Lubaczowie

0

Miejski Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku Marii oraz Stanisława Góreckich. Wernisaż odbędzie się w piątek (07.10) o godz. 17:00. Wystawę oglądać będzie można do końca miesiąca.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Artyści są profesorami na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich prace kontrastują ze sobą w interesujący sposób. Maria Górecka maluje obrazy „płonącymi” kolorami i tworzy szklane rzeźby. Z kolei Stanisław Górecki jest mistrzem grafiki. Jego prace wypełnione są czarnymi punktami i liniami, które tworzą różne obiekty i płaszczyzny układające się w wielowymiarowe światy.

Wystawa w Lubaczowie nie będzie pierwszą, którą małżeństwo prezentuje. Maria Górecka zorganizowała ponad 30 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, m.in.: w Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu, Krakowie, Koszycach (Słowacja), Berlinie, Inzlingenie (Niemcy). Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest laureatką nagród w konkursach rzeźbiarskich oraz na wystawach środowiskowych. Natomiast Stanisław Górecki w swoim dorobku ma około 50 wystaw indywidualnych i brał udział w ponad stu wystawach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Kłodzku, Zamościu, Lublinie, Rzeszowie, Berlinie. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here