Kasztany na wagę złota – zbiórka dla leśnej zwierzyny

0

Do końca października w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie trwa zbiórka kasztanów i żołędzi, które zostaną przekazane Kołu Łowieckiemu „RYŚ”. Zimą urozmaicą menu zwierząt. Kasztany i żołędzie można przynieść do szkolnej biblioteki, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Kasztany i żołędzie, bogate w witaminy i substancje odżywcze, to ulubiony przysmak dzików, saren, jeleni, danieli, a także sójek i bażantów. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki nim w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłoby samodzielnie znaleźć. Kasztany są dla nich jak owoce dla ludzi. W związku z tym szkolna biblioteka zwraca się z apelem o pomoc potrzebującym zwierzętom organizując akcję zbiórki kasztanów i żołędzi.

– Zachęcamy do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu oraz zbierania przy okazji kasztanów i żołędzi, które później można przynieść do naszej biblioteki. Dary zostaną przekazane zaprzyjaźnionym myśliwym, którzy dbają o zwierzynę leśną szczególnie w czasie zimy – zachęcają do włączenia się do akcji organizatorzy.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here