Krystian Herba pobił rekord Guinnessa w Chicago

0

Rzeszowski sportowiec Krystian Herba pobił kolejny rekord. Tym razem wjechał na rowerze na szczyt Willis Tower – wieżowca, który znajduje się w centrum Chicago, w stanie Illinois w USA. Budynek ma 108 pięter i 442,3 m wysokości. Krystian pokonał 3461 schodów w 3 godziny.

Fot. www.facebook.com/Krystian-Herba
Fot. www.facebook.com/Krystian-Herba

Willis Tower jest najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej do linii dachu i do szczytu ma 2 tysiące 232 schody. Aby pobić rekord Guinnessa w liczbie schodów przejechanych na rowerze trialowiec musiał zjechać po 66 piętrach na parter i wspiąć się ponownie.

W sierpniu rzeszowski trialowiec pobił inny rekord Guinnessa, w 27 min i 50 sek. zdobył Sky Tower we Wrocławiu. Wówczas miał do pokonania budynek o wysokości 212 m, 49 pięter i 1142 schody. Dla Krystiana był to dwunasty zdobyty drapacz chmur. W Chicago pokonał trzynasty.

Krystian Herba rozpoczął swoją przygodę z trialem rowerowym 20 lat temu. Od tego czasu zdobył m.in. Pałac Kultury i Nauki i InterContinental w Warszawie, Millennium Tower w Wiedniu w Austrii, MesseTurm we Frankfurcie w Niemczech, Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju, Eureka Tower w Australii i Taipei 101 na Tajwanie – ten ostatni w marcu ubiegłego roku.

elubaczow.com, radio.rzeszow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here