Radruż, Horyniec-Zdrój i Lubaczów na antenie radiowej „Jedynki”

0

W sobotę, w ramach nowego cyklu „Jedyne takie miejsce”, studio radiowej „Jedynki” nadawać będzie z lubaczowskiego Rynku. Podczas dwugodzinnej audycji jej prowadzący odwiedzą także Radruż i Horyniec-Zdrój.

Fot. T. Michalski, arch.
Fot. T. Michalski, arch.

W nowej jesiennej ramówce Programu 1 Polskiego Radia znalazł się cykl „Jedyne takie miejsce”. W soboty w godz. 9.00-11.00, jej prowadzący – Monika Tarka, Roman Czejarek i Robert Kilen wyruszą w podróż do najciekawszych zakątków Polski. Już jutro (01.10) do Lubaczowa zawita Roman Czejarek, który odwiedzi także cerkiew w Radrużu i Horyniec-Zdrój.

Badać będą czy historia Sułtanki Kosem znanej z serialu „Wspaniałe stulecie” ma swój pierwowzór w losie Polski z miejscowości Radruż. Nie zabraknie także wzmianek o udrowiskowej historii Horyńca-Zdroju, ale również informacji o współczesności naszego regionu.

Przypomnijmy, że w marcu 2015 roku Roman Czejarek gościł w Lubaczowie. Dziennikarz przyjechał na zaproszenie Grażyny Bielec i Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Wtedy odwiedził także cerkiew w Radrużu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here