Policjanci odwiedzają przedszkola i szkoły by rozmawiać o bezpieczeństwie

0

Policjanci z lubaczowskiej komendy nie zapominają o bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Po inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami i uczniami klas 1-3 szkół podstawowych. Przypominają dzieciom o najważniejszych zasadach ruchu drogowego.

Fot. facebook.com/SP1Lubaczow
Fot. facebook.com/SP1Lubaczow

Lubaczowscy policjanci realizując założenia programów prewencyjnych oraz akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzają spotkania z dziećmi z terenu całego powiatu. Podczas tych spotkań, policjanci rozmawiają z uczniami klas 1-3, a także przedszkolakami o tym w jaki sposób poruszać się po drodze oraz przypominają zasady bezpiecznej zabawy w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze podczas tych lekcji podkreślają ogromne znaczenie elementów odblaskowych, mówią najmłodszym, jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

Funkcjonariusze uczą dzieci jak uchronić się przed atakiem psa i jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą. Dzieci z odwiedzanych przez mundurowych szkół mają okazję zobaczyć policyjny sprzęt i posiedzieć w radiowozie.

Wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w takich spotkaniach, chętnie zabierają głos i dzielą się swoimi wrażeniami. Na zakończenie takiej pogadanki policjanci przekazują uczniom klas 1-3 opaski odblaskowe na rękę, które ufundowały samorządy gminne z terenu całego powiatu.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here