Rozpoczęły się „Podkarpackie Dni Biznesu”, niebawem spotkanie w Lubaczowie

2

W czwartek (22.09) rozpoczęły się „Podkarpackie dni biznesu”, w ramach których zaplanowano cykl szkoleń i warsztatów dla m.in. przedsiębiorców. Partnerem akcji jest gmina Lubaczów, która na spotkanie zaprasza w piątek 7 października.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Drugą edycję „Podkarpackich Dni Biznesu” zainaugurowała Ogólnopolska Konferencja „Podkarpacie dla biznesu”, która odbyła się w czwartek w Regionalnym Centrum Dydaktyczno – Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Przedsięwzięcie adresowane jest do przedsiębiorców, pracodawców, absolwentów, osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także podmiotów zainteresowanych prowadzeniem biznesu w województwie podkarpackim. Celem przedsięwzięcia jest merytoryczne i praktyczne wsparcie przedsiębiorczości w regionie, motywowanie do jej rozwoju oraz tworzenia nowych miejsc pracy z wykorzystaniem potencjału kadrowego Podkarpacia. Pomysłodawcą i organizatorem „Podkarpackich Dni Biznesu” jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, a wydarzenie odbywa się w ramach działalności Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk.

Partnerem akcji jest gmina Lubaczów, która zaprasza na warsztaty i szkolenia w dniu 07 października br. (piątek). W sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie w godz.: 9:30 – 13:00 odbędą się spotkania tematyczne:

– Zasady objęcia ubezpieczeniem KRUS osób zakładających działalność gospodarczą (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego),
– Zmiany w zasiłkach macierzyńskich – nowe obowiązki płatników i pracowników (Zakład Ubezpieczeń Społecznych),
– Program dofinansowania płatników składek – bezzwrotne wsparcie finansowe na rzecz poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie (Zakład Ubezpieczeń Społecznych),
– Udzielenie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz pomocy publicznej dla przedsiębiorców na podstawie przepisów prawa wspólnotowego oraz krajowego przez organy podatkowe (Izba Skarbowa w Rzeszowie).

Zgłoszenia i informacje w sprawie konferencji oraz szkoleń – nr tel. 17 867 52 95, 17 867 52 18 (liczba miejsc ograniczona).

Informacje można także uzyskać w Punkcie Obsługi Przedsiębiorców Gminy Lubaczów , ul. Kościuszki 5, tel. 16 632 18 80, od pn. do pt. w godz.; 7:00 – 15:00.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here