Trwa przebudowa ulicy Technicznej w Lubaczowie, są utrudnienia

0

Ze sporymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się piesi i kierowcy poruszający się ulicą Techniczną w Lubaczowie. Powodem jest gruntowna przebudowa tej drogi.

Fot. Remont ulicy Technicznej.
Fot. Remont ulicy Technicznej.

Inwestycję pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 104917R ul. Technicznej od km 0+000 do km 0+587,50 wraz z niezbędną infrastrukturą w Lubaczowie” realizuje miasto Lubaczów w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Na cel cel uzyskano dotację w kwocie 611 977,74 zł tys. zł, co stanowi połowę kosztów całej inwestycji. Prace prowadzi konsorcjum firm: lider – PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika i partner – PBI WMB Sp. z o.o.

W ramach prac zdemontowano stare płyty drogowe, a na ulicy pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z podbudową, zatoczka postojowa dla samochodów i chodnik, częściowo po obu stronach drogi. Prace powinny zakończyć się do końca września br.

Władze miejskie podkreślają, że remont ulicy Technicznej jest bardzo ważny, m.in. z tego powodu, że jest to droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na jej zapleczu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here