Pomagamy 12-letniej Emilce z Oleszyc w walce z nowotworem – ruszyła zbiórka w Polsce

13

W piątek pisaliśmy o historii 12-letniej Emilki z Oleszyc, która walczy z nowotworem. Ratunkiem dla dziewczynki może być terapia dr Burzyńskiego z Houston, ale ta jest bardzo droga. Do pomocy włączyła się rodzina i znajomi, którzy zorganizowali zbiórkę poprzez anglojęzyczną stronę gofundme.com. Od dziś, dzięki zaangażowaniu i pomocy Caritas Polska Diecezji Zamojsko-Lubaczowskij, pieniądze można przezkazywac także na polski rachunek bankowy, stworzony specjalnie dla Emilki.

Fot. Emilka Jasic z mamą.
Fot. Emilka Jasic z mamą.

Radości nie kryje mama Emilii – Iwona Jasic, która o takiej możliwości poinformowała na facebooku:

Nareszcie udało się zdobyć konto dla Emilki w Polsce :))) Dzięki szeroko zakrojonej zbiórce, która ruszyła w GB dzięki mojemu wspaniałemu bratu, Grzesiu jesteś wielki!!! oraz dzięki pomocy całej zgromadzonej tam rodziny, temat dotarł do lokalnych instytucji. Zgłosiła się do mnie Pani Dyrektor Caritas Polska na Diecezję Zamojsko- Lubaczowską i zaproponowała utworzenie i patronat nad kontem. Z całego serca Jej teraz za to dziękuję. Otrzymuję wiele informacji od ludzi, którzy chcą nas wesprzeć w tej ciężkiej chwili.

Proszę to numer konta na które można dokonywać wpłat:

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

PKO BP: 61 1020 5356 0000 1802 0173 6941
Koniecznie z dopiskiem „Dla Emilki”.

Dziękuję za wszystkie, naprawdę wszystkie !!! dotychczasowe wpłaty. Liczy się każdy pieniążek i udostępnienie, nie można się wstydzić że nie ma się wiele, gdybym tak myślała to musiałabym zapaść się pod ziemię ze wstydu, że nie mam dla swojego dziecka na ratunek. Mnie ta kwota przeraża po stokroć bardziej, ale staję do walki, bo wierzę w Wasze dobre serca, razem damy radę, proszę pomóżcie Emilce wygrać wyścig z czasem i chorobą!!!

Przypomnijmy, że Emilka ma za sobą operację wycięcia guza mózgu, chemioterapię i 33 cykle radioterapii. Ratunkiem dla niej może być terapia dr Burzyńskiego z Houston, ale ta jest bardzo droga. Rodzina i znajomi zorganizowali zbiórkę i proszą o wsparcie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

13 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here