W niedzielę II Powiatowy Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej

1

Po raz drugi ruszy Powiatowy Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej, który w tym roku odbędzie się w niedzielę (11.09) w Narolu.

Fot. TV Lubaczów, arch.
Fot. TV Lubaczów, arch.

Wydarzenie zainauguruje o godz. 13:00 msza święta w kościele p.w. NNMP w Narolu. Po niej, o godz. 14:30 na rynku miejskim odbędzie się uroczyste przywitanie gości. Wystąpią sygnaliści myśliwscy i chór KNIEJA z Zamościa. Nie zabraknie przysmaków kuchni myśliwskiej, poznamy wyniki konkursu na najlepszą potrawę myśliwską. Pojawi się także gwiazda wieczoru Jacek Dewódzki – charyzmatyczny wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Wieloletni wokalista legendarnego zespołu „Dżem” (1994-2001). W ostatnich latach współpracował również z takimi zespołami jak „Oddział Zamknięty” i „Big Cyc”. Obecnie wraz z innymi muzykami tworzy i komponuje pod nazwą „Jacek Dewódzki KONTRABAND”. Na ich koncerty składają się autorskie kompozycje i covery.

Pierwsza edycja Powiatowego Festiwalu Tradycji i Kuchni Myśliwskiej była zapowiedzią nowego albumu, który ma promować powiat lubaczowski ukazując tradycje myśliwskie naszego regionu, historię i działalność lokalnych kół łowieckich, a także kuchnię myśliwską. Obietnica została spełniona. Powiat Lubaczowski, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie z kołami łowieckimi wydali publikację „Dziedzictwo przyrodniczo-kulinarne Kół Łowieckich na Ziemi Lubaczowskiej”. Czytelnicy znajdą w niej historię, zakres działania i osiągnięcia 12 kół łowieckich z naszego regionu oraz przepisy na potrawy z dziczyzny i nalewki.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 2 186 587 razy.

1 KOMENTARZ

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here