Iść do pracy czy na studia? Wybierz Studia Dualne

0

„Studia Dualne” to idealna oferta dla ambitnych studentów, którzy nie boją się podejmować nowych wyzwań. Korzyści z tej formy kształcenia jest wiele – studenci mogą zdobyć nie tylko niezbędne doświadczenie zawodowe, umiejętności praktyczne oraz wiedzę, ale także otrzymać pieniądze, pozwalające na dodatkowy rozwój czy opłacenie czesnego.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Dziś spora część studentów samodzielnie próbuje podjąć pracę już na pierwszym roku. Często z przyczyn finansowych nie zawsze zgodną ze studiowanym kierunkiem. „Studia Dualne” to dobre rozwiązanie właśnie dla takich pracowitych osób, które chcą jak najaktywniej spożytkować czas studiów, bo oferują m.in. płatne staże zgodne z wybranym kierunkiem kształcenia.

– „Studia Dualne” dają możliwość pracy w zawodzie w trakcie studiów, a co za tym idzie zdobywania bezcennego doświadczenia, którego nie da się pozyskać w salach uczelnianych – mówi Wojciech Franczyk, student Informatyki. – WSIiZ jest uczelnią niepubliczną i większość studentów musi pokrywać czesne przynajmniej w części z własnej kieszeni. W trakcie tego projektu każdy student ma ten problem z głowy, gdyż wyrównanie czesnego jest minimalną granicą wynagrodzeń. Czy dostanie się więcej zależy głównie od zaangażowania w pracy i od wyrobionych godzin – dodaje.

Łączą zdolnych studentów z pracodawcami

W dzisiejszym świecie, aby znaleźć pracę na wymagającym rynku, trzeba po studiach posiadać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe. Obserwuje się też problem przedsiębiorców w znajdowaniu wykwalifikowanych specjalistów m.in. branży IT i nowoczesnych technologii. „Studia Dualne” pozwalają rozwiązać oba te problemy, kojarząc zdolnych studentów z pracodawcami, z korzyścią dla obu stron.

– Rozpoczęcie współpracy pomiędzy BorgWarner a WSIiZ jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego świata, z jednej story obserwujemy zapotrzebowanie biznesu na specjalistów z danej branży z drugiej doceniamy gotowość Uczelni do kształcenia praktycznego – mówi Mariusz Penar, Manager IT, Campus BRM. – Jak powszechnie wiadomo rynek IT cechuje szczególna dynamika zmian oraz przekraczania kolejnych barier. Kluczowym elementem dla sukcesu IT jest innowacyjność i prostota proponowanych rozwiązań, w tym zakresie liczymy na studentów.

Trzy warianty do wyboru
Na kierunku Informatyka „Studia Dualne” mogą być realizowane w trzech wariantach:

– Nauka przez praktykę – student realizuje płatne staże w firmie przez okres wakacji lub w trakcie semestru już po ukończeniu I roku studiów.

– Top programmers – student otrzymuje wsparcie finansowe od przedsiębiorcy, w zamian za to, po skończeniu studiów zobowiązuje się do podjęcia pracy w danej firmie przez określony okres.

– Fundusz sponsorowany – firma wybiera najlepszych studentów, z którymi w przyszłości chce nawiązać długoterminową współpracę. W trakcie studiów wspiera ich finansowo np. w formie stypendium za wyniki w nauce i inne osiągnięcia.

W zakresie Studiów Dualnych WSIiZ współpracuje z firmą BorgWarner, która od końca kwietnia 2016 roku przyjęła na płatne staże już 7 studentów. Najwięcej podań na staże w firmie BorgWarner wpłynęło na stanowiska: praktykanta w Zespole IT Service Desk, stażysty SAP/Analityk IT, stażysty SharePoint/Analityk IT.

– Obecnie jestem stażystą w BorgWarner i w zakresie moich obowiązków jest głównie praca z SharePoint. Pracuję w świetnym zespole, w którym jest bardzo życzliwa atmosfera i w którym w razie problemów zawsze mam się kogo poradzić – opowiada o swojej pracy Wojciech Franczyk. – Po zakończeniu praktyk zostałem w tej firmie jeszcze na wakacje i nie wykluczam dalszej współpracy. Jeśli ktoś chce studiować i zdobywać prawdziwie praktyczną wiedzę i doświadczenie, to ten projekt jest właśnie dla niego.

Prócz studentów z kierunku informatyka z płatnych staży korzystają również studenci z kierunku logistyka już po pierwszym roku nauki. Wszyscy studenci, którzy dotychczas skorzystali z tej oferty, prócz zdobywania wiedzy i umiejętności w wybranej firmie, otrzymują stypendium/wynagrodzenie pozwalające im co najmniej opłacić czesne. Od zaangażowanie studenta zależy wysokość stypendium/wynagrodzenia, np. firma Borg Warner zwiększa wynagrodzenie nawet kilkukrotnie podczas stażu w ramach Studiów Dualnych.

Dowiedz się więcej o informatyce i logistyce i dołącz do nas!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here