Roztoczańskie Szumy jednym z 7 Nowych Cudów Polski

0

Roztoczańskie Szumy – atrakcja przyrodnicza na pograniczu województw lubelskiego i podkarpackiego została jednym z 7 Nowych Cudów Polski 2016 r. Tak zdecydowali internauci głosujący w konkursie National Geographic Polska – informuje Radio Rzeszów.

Fot. Tomasz Michalski
Fot. Tomasz Michalski

Szumy to niewielkie, ale hałaśliwe mikrowodospady, które można obserwować głównie na rzece Tanew mającej źródła niedaleko Narola, a kończącej bieg w Ulanowie w powiecie niżańskim. Miejsce to jest bardzo urokliwe i każdego roku odwiedza je wiele osób. Turyści doceniają tu przede wszystkim cieszę, spokój i bliskość natury.

Internauci wybierali z 32 nominowanych propozycji – wśród nich były dwie podkarpackie – Zamek w Baranowie Sandomierskim i Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej – znalazły się na początku trzeciej dziesiątki. Najwięcej głosów – ponad 18 proc. zdobyło Planetarium w Łodzi. Roztoczańskie Szumy z siedmioprocentowym poparciem zajęły 6 miejsce.

Była to 6 edycja konkursu – trzy lata temu w czołówce najpopularniejszych znalazło się krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła.

elubaczow.com, radio.rzeszow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here