W sobotę Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza

0

W sobotę (03.09) organizowana jest kolejna edycja akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku w Polsce, także w naszym regionie, publicznie czytana będzie książka „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.
Fot. Tomasz Mielnik, arch.

To internauci zdecydowali jaka książka będzie czytana podczas tegorocznej akcji Narodowe Czytane. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

W naszym powiecie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza czytać będziemy w Narolu na placu przed Ratuszem o godz. 10:00. Również o tej samej godzinie rozpocznie się czytanie w Horyńcu-Zdroju w Amfiteatrze Parku Zdrojowego. O godz. 16:00 czytanie rozpocznie się również w Domu Kultury w Młodowie, a na lubaczowskim Rynku początek „Narodowego Czytania” zaplanowano na godz. 17:00.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia kulturowej i narodowej tożsamości poprzez wspólną lekturę klasyki polskiej literatury. Akcja zainaugurowana została przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 r. Wówczas czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Lubaczów przyłączył się do akcji w 2013 roku czytając dzieła Aleksandra Fredry. W 2014 r. „na tapetę” poszła Trylogia Henryka Sienkiewicza, zaś w 2015 r. prezentowaliśmy powieść Bolesława Prusa pt. ”Lalka”.

https://www.facebook.com/NarodoweCzytanie/?fref=ts

Opublikowany przez Andrzej Duda na 30 sierpień 2016

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here