Adrian Beściak przejechał na wózku dookoła Polski dla Karolinki z Narola

1

Po 54 dniach podroży dookoła Polski na wózku, Adrian Beściak powrócił do Rzeszowa. Sportowiec swoją wyprawą skutecznie pomaga 8-letniej niepełnosprawnej Karolince Wolanin z Narola.

Fot. Urszula Chrobak, rzeszow-news.pl
Fot. Urszula Chrobak, rzeszow-news.pl

Polały się łzy wzruszenia. Chyba nie mogło być w takiej sytuacji inaczej. Adrian Beściak – bohater na czarnym wózku wrócił do Rzeszowa, kończąc swoją 54-dniową wyprawę „The Best Trip”. Na rzeszowskim Rynku w środowy wieczór hucznie powitał go tłum oraz mama i Karolinka.

Adrian wrócił do domu po przejechaniu 2313 km w 54 dni. Wyprawę rozpoczął 2 lipca w Rzeszowie i tu ją również zakończył w sposób spektakularny, bo o godz. 20:00 przy ratuszu w dwóch rzędach ustawili się motocykliści, a na końcu rozwinięto wstęgę, która wyznaczała linię mety. Spory tłum zebrał się wokół, by wyczekiwać wielkiego powrotu Adriana Beściaka. Aż w końcu zza zakrętu wyjechał on – 21-letni rajdowiec, który na wózku inwalidzkim pokonał 2313 km dla 7-letniej Karolinki Wolanin z Narola. Do linii mety jechał zmęczony, spocony, ale bardzo szczęśliwy.
Powitał go warkot motocyklowych silników i okrzyki radości. Gdy przekroczył linię mety, mama Adriana od razu podeszła do niego i mocno go przytuliła, podobnie Karolinka, która usiadła mu na kolanach.

Polały się prawdziwe męskie łzy prawdziwego bohatera. Wszyscy: mama Adriana, mama Karoli, dziewczyna Adriana… długo nie mogli pohamować wzruszenia.

Adrian przejechał Polskę dla Karolinki Wolanin, podopiecznej Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która od urodzenia choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Choroba ta, niestety, przykuła ją do wózka już od początku jej życia. Dotychczas na konto Karolinki wpłynęło ok. 30 tys. zł.

Szersza relacja i więcej zdjęć na stronie rzeszow-news.pl.

Zobacz także materiał TVP Rzeszów.

Po 54 dniach podroży dookoła Polski na wózku, rzeszowianin Adrian Beściak wjeżdża do Rzeszowa. Już wiadomo, że niepełnosprawny sportowiec z Rzeszowa w ten sposób skutecznie pomoże 8-letniej niepełnosprawnej Karolince z Narola. Na konto dziewczynki już trafiło kilkanaście tysięcy złotych, ale suma może być znacznie większa, bo były jeszcze licytacje i zbiórki do puszek.

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 24 sierpień 2016

elubaczow.com, rzeszow-news.pl


1 komentarz

 1. Szacun dla Adriana.
  Pod koniec 2015 roku Karolinka i sytuacja tej rodziny sprawiła, że ekipa Radiatora nie wahała się nawet przez moment aby jej pomóc.
  „… dotarliśmy do rodziny, która łagodnie mówiąc znajdowała się „w czarnej d…”. Dosłownie – nic dodać, nic ująć! Splot tragicznych zdarzeń, który dotknął tych ludzi osiągnął niewyobrażalny poziom dramatyzmu”.
  W takim skrócie opisywali motocykliści tą sytuację.
  Mimo ciężkiej sytuacji Karolinak podbija kolejne serca i bardzo dobrze, że i nam go nie brakuje 🙂

  Jeszcze raz brawa dla Adriana. Jesteś prawdziwy Beściak !

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here