W piątek ostatni koncert z cyklu V Międzynarodowych Koncertów Organowych

0

V Międzynarodowe Koncerty Organowe dobiegają końca. W piątek o godz. 19:00 w Kościele św. Karola Boromeusza w Lubaczowie usłyszymy ostatni z tegorocznych występów. Zaśpiewa dla nas sopranistka Agnieszka Piass, a na organach akompaniować jej będzie organista Marek Kudlicki.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Do tej pory, w ramach cyklu mogliśmy usłyszeć szeroką gamę europejskich kompozycji, które są znane na całym świecie. W Lubaczowie wystąpili Zbigniew Kruczek – lubaczowianin mieszkający na stałe w Belgii, kompozytor i muzyk, Wacław Golonka – organista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik w Wiedniu, laureat konkursów organowych w Pradze, Norymberdze, Pretorii, Marcin Armański – organista kościoła klasztornego, kierownik artystyczny festiwali organowych na terenie Dolnego Śląska.

Teraz przed nami ostatni z występów. Cykl zakończy się w piątek (19.08) w kościele pw. św. Karola Boromeusza koncertem sopranistki Agnieszki Piass, która urodziła się w Poznaniu. W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W 2004 roku ukończyła studia podyplomowe w Hochschule für Musik C. M. von Webera w Dreźnie w klasie prof. Ch. Elssnera. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz niemieckiej Fundacji DAAD w Bonn. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Obecnie współpracuje z Filharmoniami w całej Polsce, ale także w Niemczech czy w Rosji.

W Lubaczowie artystce wtórować będzie organista Marek Kudlicki, który urodził się w Tomaszowie Lubelskim. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz dyrygentury prof. Krzysztofa Missony oraz w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie koncertowej prof. Hansa Haselböcka. Brał także udział w kursie mistrzowskim w Mechelen (Belgia). Jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej Ministerstwa Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krakowie. Koncertuje na całym świecie, występując w recitalach oraz jako solista z różnymi orkiestrami.

V Międzynarodowe Koncerty Organowe odbywają się pod kierunkiem artystycznym prof. Marka Kudlickiego oraz prof. Zbigniewa Kruczka, a patronuje im duszpasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp. Marian Rojek.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here