7 powodów, dla których warto studiować Bezpieczeństwo wewnętrzne!

0

Marzysz o pracy w służbach mundurowych? Chcesz zostać funkcjonariuszem służb specjalnych? A może pracownikiem administracyjnym ds. ochrony danych i informacji niejawnych? Bezpieczeństwo wewnętrzne to idealny wybór. Poznaj 7 powodów, dla których warto wybrać ten kierunek studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie!

Fot. Archiwm
Fot. Archiwm

1. Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na naszej uczelni to odpowiedź na wyzwania czasów, w jakich żyjemy. Takie zagrożenia jak terroryzm czy cyberterroryzm, hakerzy oraz cyberprzestępczość wywołują pilną potrzebę kształcenia specjalistów, którzy będą umieli stawiać im czoła. Podczas studiów dowiesz się, czym jest wojna hybrydowa, jak przeciwdziałać atakom cybernetycznym, ale również jak radzić sobie w przypadku powodzi czy innych katastrof naturalnych.

2. Masz szansę skorzystać z zajęć szkoleniowych w zakresie walki wręcz, a także wyszkolenia strzeleckiego.

3. Do Twojej dyspozycji oddajemy Laboratorium Kryminalistyczne wyposażone w profesjonalne walizki kryminalistyczne i mikroskopy oraz nowoczesną elektroniczną strzelnicę multimedialną z pistoletami z symulacją odrzutu.

4. Wszystkiego nauczą Cię EKSPERCI, którzy doświadczenie zdobywali w polskiej armii, w tym w jednostkach specjalnych. Zajęcia we WSIiZ prowadzą generał Wojska Polskiego, uczestnik misji stabilizacyjnych na Bałkanach i w Iraku – dr inż. Tomasz Bąk, kapitan WP, uczestnik misji ONZ i NATO na Bliskim Wschodzie – dr inż. Maciej Milczanowski oraz pułkownik WP, wieloletni szef jednostek organizacyjnych Żandarmerii Wojskowej – Sławomir Adamczyk.

5. Podczas studiów nauczysz się, jak zabezpieczać ślady pozostawiane przez przestępców, przygotowywać dokumentację fotograficzną miejsca przestępstwa, weźmiesz udział w komputerowej grze decyzyjnej z zakresu postępowania w sytuacji kryzysowej – „Emergency”, poznasz techniki samoobrony oraz interwencji. Zostaniesz też przeszkolony w zakresie sztuki negocjacji i udzielania pierwszej pomocy.

6. Umiejętności niezbędne do pracy w służbach mundurowych zdobędziesz z wykorzystaniem strzelnicy multimedialnej, strzelnicy ASG czy toru paint ball’owego. Dowiesz się, jak korzystać z DRONÓW w działaniach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym, a zdobytą wiedzę – dzięki bezzałogowym statkom powietrznym należącym do uczelni – będziesz mógł sprawdzić podczas ćwiczeń praktycznych.

7. Te studia to również okazja, aby uczestniczyć w wyjazdach na specjalistyczne seminaria kryminalistyczne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie – uczelni partnerskiej WSIiZ – a także w wizytach w instytucjach i jednostkach odpowiedzialnych za zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa państwa.

Przekonaliśmy Cię? Wejdź na wsiz.rzeszow.pl/bezpieczenstwo i dowiedz się więcej!

Nie czekaj! Rekrutacja trwa do 30 września.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here