„Trampolina” otrzymała wsparcie i ruszy z „Dziecięcą Akademią Przyszłości”

0

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Trampolina działające przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie stanęło do konkursu „Z PZU po lekcjach”, organizowanego przez Fundację PZU. Zaproponowany projekt pt. „Dziecięca Akademia Przyszłości” zyskał poparcie i będzie realizowany w roku szkolnym 2016/2017.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Konkurs „Z PZU po lekcjach” ma na celu wparcie organizacji, które inicjują ciekawe i pożyteczne zajęcia dodatkowe dla dzieci. Najwyżej oceniane są przedsięwzięcia, które rozbudzają w uczniach ciekawości świata, pasję i aktywność, a także poprawiają standard nauczania i rozwijają zdolności uczniów.

Na tegoroczną edycję wpłynęło 353 wnioski, z czego tylko 30 organizacji otrzymało dotację. Zwycięzców wyłoniła 3-osobowa komisja konkursowa złożona z 2 niezależnych ekspertów oraz przedstawiciela Fundacji PZU. W gronie szczęśliwców znalazło się Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Trampolina z Lubaczowa. Ich projekt „Dziecięca Akademia Przyszłości” ma przede wszystkim na celu wyrównywanie szans dzieci z dysfunkcjami, zagrożonych niedostosowaniem społecznym, a także dzieci, które z różnych względów nie brały do tej pory udziału w zajęciach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania. W ramach projektu uczniowie z „Dwójki” będą mogli wziąć udział w zajęciach teatralnych, warsztatach czytelniczych, plastycznych, redakcyjnych, , a także z zakresu biblio i dramatoterapii, muzykoterapii, z zakresu prawidłowej komunikacji oraz wystawiać przedstawienia.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here