Horyniec-Zdrój na weekend: Najpierw wspomnienia, a potem na pierogi

3

Najbliższy weekend w Horyńcu-Zdroju zapowiada się bardzo ciekawie. W sobotę wspominać będziemy Annę Jantar, a w niedzielę będzie można do syta najeść się pierogami.

Fot. Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju.
Fot. Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju.

W sobotę w miejscowym amfiteatrze zabrzmią największe przeboje Anny Jantar – polskiej piosenkarki estradowej, artystki, matki Natalii Kukulskiej. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Współpracowała z wieloma polskimi artystami m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem Mecem, Zbigniewem Hołdysem, Andrzejem Tenardem, nagrywała również piosenki z Budką Suflera i zespołem Perfect. Zginęła 14 marca 1980 roku w pobliżu warszawskiego Okęcia w katastrofie lotniczej. Znana jest głównie z takich hitów jak „Tyle słońca w całym mieście, „Wielka dama tańczy sama”, „Baju-baj proszę pana”. W Horyńcu-Zdroju o godz. 20:00 przeboje Anny Jantar przypomną: Małgorzata Szarek (wokal), Marek Błaszczyk (pianino), Mariusz „Fazi” Mielczarek (saksofon), Radosław Maciński (perkusja) i Jarosław Igielski (bas).

Z kolei w niedzielę w Parku Zdrojowym królować będą pierogi. Święto pieroga rozpocznie się o godz. 15:30. W jego ramach odbędą się liczne konkursy, dostępne będą stoiska z wyrobami regionalnymi, a na scenie wystąpią zespołu muzyczne. Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla dzieci. Na rozmaitość serwowanych pierogów zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju i Wójt Gminy Horyniec-Zdrój.

AH, elubaczow.com


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here