Lubaczów: Mała sala „dwójki” zostanie wyremontowana

0

Gmina Miejska Lubaczów otrzymała unijne wsparcie finansowe na remont małej sali gimnastycznej i 9 sal dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 i Publicznym Gimnazjum nr 2. Dofinansowanie pozwoli na pokrycie 85 % kosztów zadania.

Fot. lubaczow.pl
Fot. lubaczow.pl

Projekt „Remont 9 sal dydaktycznych, przebudowa sali gimnastycznej oraz zakup pomocy dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Publicznym Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie” oszacowano na 1 176 470,40 zł z czego 982 430,30 zł pochodzić będzie ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Remont ruszy już we wrześniu. Obok sali gimnastycznej roboty obejmą zaplecze socjalno-szatniowe i lekcyjne. Przebudowane zostaną łazienki dla chłopców, a toaleta przystosowana będzie dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w „podstawówce” wyremontowane zostaną sale: Przyrodnicza, Matematyczna i J. Polskiego, a w „gimnazjum” – Biologiczna, Chemiczna, Geograficzna, Fizyczna i Informatyczna. W pracowniach pojawią się tablice multimedialne, projektory krótkoogniskowe, sprzęt laboratoryjny, przyrządy i urządzenia do obserwacji, pomiarów i doświadczeń, zestaw preparatów i odczynników, mixer, mikrofon, kolumny, serwer sieciowy oraz komputery.

Prace mają potrwać do września 2017 roku.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here