TVP Rzeszów: Gmina Lubaczów i Horyniec-Zdrój w premierowym odcinku programu „Wprowadzamy zmiany”

0

W czwartek (28.07) o godz. 19.00 na antenie Telewizji Rzeszów ukaże się premierowy odcinek programu „Wprowadzamy zmiany”. Na inaugurację cyklu kamery TVP Rzeszów odwiedzą gminy Lubaczów i Horyniec-Zdrój.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Województwo podkarpackie posiada najniższy wskaźnik urbanizacji w Polsce – prawie 60 procent osób mieszka na wsi. Ponieważ obszary wiejskie w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej atrakcyjne pod względem pracy, inwestycji i wypoczynku, reporterzy TVP Rzeszów postanowili sprawdzić, jak żyje się osobom zamieszkującym wsie i małe miasteczka.

– Z kamerą odwiedzać będziemy wsie i małe miasteczka, gdzie z mieszkańcami, rolnikami i władzami samorządowymi porozmawiamy o inwestycjach zrealizowanych z wykorzystaniem dotacji unijnych i planach na przyszłość. Pokażemy jaki potencjał tkwi w obszarach wiejskich województwa podkarpackiego. Program jest też okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych i kulturowych tych miejsc – informuje Karolina Słowik z TVP Rzeszów.

W pierwszym odcinku na antenie TVP Rzeszów gościć będzie wschodnia część województwa podkarpackiego – gminy Lubaczów i Horyniec-Zdrój, gdzie rozpoczyna się podkarpacka część znanego w całej Polsce szlaku rowerowego Green Velo, który słynie z różnorodności krajobrazu i bogactwa kulturowego. Na trasie szlaku znajdują się m.in. wpisana na listę UNESCO cerkiew w Radrużu, Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju oraz Kresowa Osada w Baszni Dolnej. Kamera odwiedzi także rolników, którzy prowadzą na tym terenie gospodarstwa i inwestują w ich rozwój.

Program „Wprowadzamy zmiany” to wspólne przedsięwzięcie TVP3 Rzeszów, Urzędu Marszałkowskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz samorządów. Będzie miał swoją kontynuację również jesienią.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here