Marszałek znalazł dodatkowe pieniądze na obwodnicę Lubaczowa

0

Samorząd województwa podkarpackiego znalazł w swoim budżecie kilkanaście milionów złotych, których brakowało na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lubaczowa. Jeśli nie będzie przetargowych odwołań, to umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana początkiem sierpnia br.

Fot. elubaczow.com, arch.
Fot. elubaczow.com, arch.

Przypomnijmy, że w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lubaczowa wpłynęło trzy oferty. Problem polegał jednak na tym, że ceny zaproponowane przez wszystkich oferentów były ponad dwukrotnie wyższe niż kwota zarezerwowana na tę inwestycję w budżecie samorządu. Najtańszą ofertę w przetargu złożyła firma Strabag, która wyliczyła koszt zaprojektowania i budowy obwodnicy na 20 milionów 754 tysiące złotych. Żeby inwestycja mogła być zrealizowana samorząd województwa podkarpackiego musiał znaleźć w swoim budżecie brakujące niespełna 12 mln zł. Środki udało się wygospodarować m.in. dzięki oszczędnościach na innych przetargach w regionie. Teraz Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie chce zakończyć postępowanie przetargowe i jeśli nie będzie odwołań, to umowa z oferentem zostanie podpisana na początku sierpnia.

Budowa obwodnicy Lubaczowa od samego początku budzi spore emocje wśród części mieszkańców naszego miasta. Chodzi głównie o trasę jej przebiegu, którą w części wytyczono ponad kilkadziesiąt lat temu. W ostatnich latach w jej najbliższym otoczeniu powstało osiedle domów jednorodzinnych Mazury i to właśnie mieszkańcy tej dzielnicy protestowali najgłośniej.

Teraz wszystko wskazuje na to, że Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, podobnie jak w sprawie obwodnic Oleszyc i Cieszanowa, zawrze z firmą STRABAG umowę na budowę obwodnicy Lubaczowa.

– Chcielibyśmy, żeby ten program budowy obwodnic w powiecie lubaczowskim stał się faktem jeszcze przed zakończeniem 2018 roku. Dla nas jest to ważne z punktu widzenia promocji Roztocza. (…) To bardzo ważna część województwa podkarpackiego, jeśli chodzi o walory turystyczne i dziedzictwo kulturowe – mówił dla TVP Rzeszów marszałek Władysław Ortyl.

Wszystkie trzy inwestycje w sumie będą kosztować ponad 36 milionów złotych.

elubaczow.com, TVP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here