Ruszyły zapisy na 34. Pieszą Pielgrzymkę Zamojsko-Lubaczowską na Jasną Górę

0

Można zapisywać się już na 34. Pieszą Pielgrzymkę Zamojsko-Lubaczowską na Jasną Górę, która wyruszy 2 sierpnia. Tegoroczne hasło pątników to „Błogosławieni Miłosierni”.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

– Już po raz 34. idziemy do naszej Matki na Jasnej Górze w diecezjalnej pielgrzymce, niosąc ze sobą intencje, prośby, dziękczynienia i przebłagania, swoje osobiste, wspólnotowe i wszystkie, powierzone nam przez innych. W tym roku wyruszamy, by podjąć wskazówkę Jezusa „Błogosławieni miłosierni”(Mt 5,7). Na pielgrzymim szlaku każdy jest bratem i siostrą, tak się do siebie zwracamy, widząc w obliczu każdego pielgrzyma swojego bliźniego. Każdemu bliźniemu chcemy świadczyć czyny miłosierdzia. Takie chcemy mieć serca, by w Roku Miłosierdzia, który ogłosił Ojciec Święty Franciszek odpowiedzieć na jego apel, w którym zachęca nas, byśmy ze szczególną żarliwością pełnili wobec innych ludzi, uczynki miłosierne co do ciała i co do duszy (Misericordiae Vultus 15) – informuje ks. Michał Moń, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

W pielgrzymce uczestniczyć może młodzież do lat 15 w towarzystwie osoby pełnoletniej, młodzież w wieku od 16 do 18 lat (za pisemną zgodą rodziców) oraz osoby dorosłe. Zapisy prowadzą poszczególne parafie diecezji.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pielgrzymka.info.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here