Potrzeba ludzi od HR i psychologii. 6 powodów, dla których warto studiować ten kierunek

0

Chciałbyś rekrutować pracowników i zarządzać zasobami ludzkimi w firmie? Psychologia w zarządzaniu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – pierwszy i jedyny taki kierunek na Podkarpaciu – da Ci wiedzę i umiejętności, które sprawią, ze będziesz to robić mądrze i efektywnie. Poznaj 6 powodów, dla których powinieneś wybrać te studia!

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

1. W krótkim czasie rynek będzie potrzebował takich specjalistów. Zostań jednym z pierwszych. Współczesne działy doradztwa personalnego w firmach to jednostki o ogromnym potencjale decyzyjnym. Do podejmowania właściwych decyzji należy mieć świadomość potencjału ludzkiego, jakim dysponuje firma.

2. Mocnym atutem kierunku jest KADRA. Uczyć Cię będą m.in. prof. Piotr Sztompka – członek Polskiej Akademii Nauk, dr Krzysztof Kaleta – właściciel firmy konsultingowej House of Knowledge i senior category menager w Walt Disney Company oraz dr hab. Józef Maciuszek – członek Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, autor najlepszych naukowych książek psychologicznych.

3. Praktyczne umiejętności zdobędziesz na zajęciach, takich jak coaching w biznesie, zarządzanie kompetencjami pracowników, psychologia konsumenta, zarządzanie projektami, rozwiązywanie konfliktów czy psychologiczne aspekty reklamy.

4. Kierunek łączy w sobie dwa obszary – psychologię i zarządzanie. Powstał w oparciu o głębokie analizy współczesnego rynku pracy, z którego wynika jak skomplikowanym procesem jest dobór odpowiedniego pracownika. Psychologia w zarządzaniu to nie tylko rekrutacja. Dodatkowym, niezwykle istotnym elementem jest świadome i zracjonalizowane zarządzanie zasobami ludzkimi i konstruowanie systemów motywacyjnych.

5. Dwuobszarowy kierunek, proponowany przez WSIiZ wyróżnia niezwykle praktyczny, wszechstronny i elastyczny charakter. Podczas studiów dowiesz się, jak kierować mechanizmami zatrudnienia, doboru personelu do realizacji określonych zadań, ale również jak wpływać na proces decyzyjny konsumentów. Każda firma potrzebuje specjalisty, jakim staniesz kończąc te studia. Szczególnie, że HR to rozwijający się sektor biznesu.

6. Wiedzę i umiejętności opanujesz podczas praktyk zawodowych w poradniach doradztwa biznesowego. Na rynku brakuje obecnie ludzi, którzy umieją poruszać się w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, badań marketingowych oraz tworzenia strategii marki. Dzięki Psychologii w zarządzaniu we WSIiZ wypełnisz tę lukę!

Przekonaliśmy Cię? Jeśli nadal masz wątpliwości – wejdź na wsiz.rzeszow.pl/psychologia i dowiedz się więcej! Czekamy na Ciebie!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here