Rusza XVII Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza

0

Od czwartku do niedzieli (07-10.07), w Narolu trwać będzie „XVII Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza”. Przed nami warsztaty, konferencje, spektakle, koncerty, pokazy, konkursy kulinarne. Jedno jest pewne – będzie można najeść się do syta.

Fot. Archiwum GOK w Narolu, Andrzej Bołdaniuk.
Fot. Archiwum GOK w Narolu, Andrzej Bołdaniuk.

Tegoroczny jarmark rozpocznie się premierą spektaklu „Bawmy się…” w wykonaniu Teatru Florianum. Jak co roku w ramach wydarzenia odbywać się będą także konkursy kulinarne. Uczestniczyć będziemy mogli także w pokazach. Edyta Szast – autorka blogu „W krainie garów” poszukiwać będzie zaginionych smaków Zamojszczyzny i Roztocza. Poznamy także niezwykłość kuchni molekularnej. Na scenę z pokazem wkroczy również jury III Konkursu Kulinarnego „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro” i „Konkursu potraw regionalnych” dla Kół Gospodyń z Gminy Narol. Ponadto uczestniczyć będzie można w warsztatach ginących zawodów i edukacyjno – kulinarnych. Z kolei odbiorcy konferencji poświęconej kuchni regionalnej „Rozsmakują się w Roztoczu”.

Na muzycznej scenie prezentować się będą m.in. dzieci, młodzież oraz seniorzy z gminy Narol, a także grupy artystyczne z Kamienia, Tomaszowa Lubelskiego i Rzeszowa. Gwiazdą będzie zespół „VIDEO”.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie kiermasz rękodzielniczy i Ryneczek Produktów Tradycyjnych.

Szczegółowy program na plakacie.

jarmark_galicyjski_narol_2016

AH, elubaczow.com

Ten baner wyświetlono 160 384 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here