Ruszył nabór wniosków o dotacje dla firm z Programu Polska Wschodnia

0

Ruszył kolejny nabór wniosków w Programie Polska Wschodnia (POPW). Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się nawet o 7 mln złotych na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Do rozdysponowania jest w sumie 135 mln złotych – informuje nasz partnerski serwis Biznes Elubaczow.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Firmy mogą składać wnioski do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do 31 lipca 2016 r. Konkurs organizowany jest w poddziałaniu 1.3.1 Wdrażanie innowacji przez MŚP adresowanym do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw należących do ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (grupa minimum pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach), które obejmują swym zasięgiem minimum dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie lub warmińsko-mazurskie).

Fundusze POPW umożliwią firmom realizację całego procesu wdrażania innowacji – od przeprowadzenia prac dostosowawczych (m.in. przygotowanie analizy rynku i możliwości ulokowania na nim produktu, opracowanie dokumentacji wdrożeniowej, uzyskanie patentu) po działania związane z wytworzeniem nowatorskiego produktu (m.in. zakup, montaż i uruchomienie maszyn i urządzeń, linii produkcyjnej lub technologicznej).

Więcej informacji na stronie: polskawschodnia.gov.pl.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here