„Inglotersi” z Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie wyróżnieni

0

Zespół sześciu gimnazjalistów „Inglotersów” z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Przemysława Inglota w Lubaczowie uczestniczył w roku szkolnym 2015/2016 w ogólnopolskim programie „Młodzi Przedsiębiorczy”, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Grupa z Lubaczowa pod opieką Zenona Swatka znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych zespołów, które zaproszono uroczystą na uroczystą galę do siedziby NBP w Warszawie.

Fot. PG Nr 1 w Lubaczowie.
Fot. PG Nr 1 w Lubaczowie.

Program „Młodzi Przedsiębiorczy” skierowany był do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. VI edycja programu składała się z dwóch etapów, w trakcie których uczniowie, pracując w małych zespołach, realizowali zadania z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania na platformie internetowej. W pierwszym etapie uczestnicy poznali sposoby zarządzania własnym budżetem i innymi zasobami. W drugim założyli i prowadzili swoje wirtualne firmy.

„Inglotersi” zaproponowali założenie przedsiębiorstwa pod nazwą Klub Młodzieżowy „Targowisko” na bazie miejskiej inwestycji Targowiska Miejskiego „Mój Rynek”. Badania rynku wykazały duże zapotrzebowanie lubaczowskich nastolatków na miejsce, gdzie mogliby w swoim gronie spędzać wolny czas i korzystać z różnorodnej oferty Klubu, odpowiadającej zainteresowaniom młodzieży. Natomiast badania marketingowe wskazały, że to przedsięwzięcie spełnia wszystkie kryteria, umożliwiające utrzymanie się na lubaczowskim rynku.

Praca „Inglotersów” została zauważona i wysoko oceniona przez mentorów CEO, którzy uznali, że projekt KM „Targowisko” jest możliwy do zrealizowania. Zwrócili ponadto uwagę, że uruchomienie tego przedsięwzięcia rozwiąże istotne problemy władz miejskich z zagospodarowaniem pustostanu i zapewnieniem młodzieży ciekawych form spędzania wolnego czasu.

W skład grupy „Inglotersów” wchodzą uczniowie klas drugich i trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie im. Przemysława Inglota: Michał Hadel, Mateusz Hałucha, Julia Stachów, Justyna Szymańska, Patryk Tobuch, Konrad Żyła, którzy pracowali pod opieką nauczyciela historii Zenona Swatka.

elubaczow.com, lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here