Pokaz ptaków drapieżnych i psów myśliwskich – tak zapowiada się XIV Gala Myśliwska w Oleszycach

1

W niedzielę (26.06) Okręgowa Rada Łowiecka i Zarząd Okręgowy PZŁ w Przemyślu, a także Urząd Miasta i Gminy Oleszyce zapraszają do Oleszyc na XIV Galę Myśliwską, która odbędzie się na stadionie sportowym. Głównymi atrakcjami imprezy będą pokazy ptaków drapieżnych i psów myśliwskich. Wystąpi także gwiazda wieczoru – zespół Trubadurzy.

Fot. radiozamosc.pl, arch.
Fot. radiozamosc.pl, arch.

Święto myśliwych rozpocznie się o godz. 14:00 uroczystą Mszą Świętą Hubertowską. Następnie uczestnicy przejdą na stadion sportowy, gdzie odbędzie się część artystyczna. Program przewiduje przywitanie gości, oficjalne wystąpienia, wręczenie odznaczeń łowieckich, Pucharów zwycięzcom zawodów strzeleckich i nagród uczestnikom konkursu fotograficznego. „Rekruci” złożą także ślubowanie myśliwskie.

Około godz. 17:00 Piotr Zadworny – właściciel firmy „Drapole”, zaprezentuje ptaki drapieżne. Chwilę przed 18:00 zabrzmi chór myśliwski, poznamy laureatów konkursu rysunkowego dla dzieci, po czym odbędzie się prezentacja psów ras myśliwskich. O godz. 19:00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół TRUBADURZY – jedna z kilku legend polskiej piosenki, która dała się poznać za sprawą takich hitów jak „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy”, „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”. Gala zakończy się wspólną dyskoteką pod gwiazdami.

Ponadto wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa łowiecka. Dla uczestników dostępne będą również stoiska handlowe i strzelnica wirtualna. Odbędzie się także degustacja dziczyzny i konkurs nalewek.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Grażyna Zagrobelna – Dyrektor RDLP w Krośnie.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here