Lubaczowscy policjanci szkolą wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie spotkali się z wolontariuszami, którzy będą pomagać pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży. W trakcie szkolenia funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i wyczulali wolontariuszy na zagrożenia, z jakim mogą się zetknąć podczas imprezy.

Fot. KPP Lubaczów
Fot. KPP Lubaczów

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w minioną niedzielę (19.06) w Domu Dziennej Pomocy przy parafii św. Stanisława w Lubaczowie odbyło się szkolenie dla wolontariuszy z powiatu lubaczowskiego. Wzięło w nim udział około 30 osób, które będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Podczas spotkania policjanci omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które pozwolą zarówno wolontariuszom, jak i przybyłym pielgrzymom, uniknąć różnego rodzaju zagrożeń.

Asp. Beata Sopel i sierż.sztab. Monika Tomczyszyn Pachołek omówiły m.in. zagadnienia związane z zachowaniem osób w tłumie, zasady postępowania w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy podstawowe informacje dotyczące odpowiedniego postępowania przez wolontariuszy.

W spotkaniu z wolontariuszami uczestniczyli także przedstawiciele innych służb i instytucji, między innymi inspekcji sanitarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz ratownicy medyczni z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Szkolenie było doskonałą okazją do odświeżenia i usystematyzowania informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here