Ruszają Dni Lubaczowa 2016 [ZOBACZ PROGRAM]

3

Od piątku (17.06) do niedzieli (19.06) potrwają tegoroczne Dni Lubaczowa. W programie obchodów święta miasta, obok tradycyjnych wydarzeń dostrzec można nowości – m.in. Lubaczowską SHOPĘ, czy wspólny taniec belgijski. Nie zabraknie koncertów, których gwiazdami będą zespoły Boba Jazz Band, Lao Che i Elektryczne Gitary.

Fot. Tomasz Mielnik. arch.
Fot. Tomasz Mielnik. arch.

Dni Lubaczowa rozpoczną się Żakinadą w piątek o godz. 12:30. Znów uczniowie przebrani w kolorowe stroje przejdą w korowodzie ulicami miasta. Piątkowe obchody zamknie koncert zespołu Boba Jazz Band w Państwowej Szkole Muzycznej. Zespół wystąpi z okazji 40-lecia istnienia Towarzystwa Muzycznego w Lubaczowie. Po koncercie, na lubaczowskim Rynku wyświetlone zostanie kino pod gwiazdami.

Z kolei w sobotę, każdy kto w domu ma niepotrzebne przedmioty może je spróbować sprzedać w ramach Lubaczowskiej SHOPY- Giełdy Rzeczy Używanych. Od godz. 08:00 do 12:00 na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” swoje rzeczy przedstawiać, wymieniać się nimi i sprzedawać będą mieszkańcy, handlarze, twórcy ludowi czy kolekcjonerzy. Udział w giełdzie jest bezpłatny, zarówno dla wystawców jak i kupujących. Osoby, które chciałyby sprzedać swoje przedmioty nie muszą rezerwować blatów. Wystarczy tylko przyjść i zaprezentować swoje „garażowe skarby”.

Dla wielu niespodzianką będzie wspólny taniec Belgijki. Organizatorzy do udziału zachęcają wszystkich, niezależnie od wieku. Wystarczy wziąć ze sobą tylko dobre chęci i uśmiech na twarzy. Pierwsza próba tańca już w czwartek o godz. 14:00 przy fontannie na Rynku.

W sobotę na plenerowej scenie pojawi się pierwsza gwiazda Dni Lubaczowa – zespół LAO CHE.

Natomiast w niedzielę przeniesiemy się do lat 50. i 60, a wszystko w ramach promocji najnowszej publikacji „Kresowy Rock and Roll. Big beat czyli polski rock w Lubaczowie i okolicach” autorstwa Mariana Góreckiego. Do muzycznej przeszłości miasta powrócimy także razem z zespołem GIN. Dni Lubaczowa zakończy gwiazda wieczoru – zespół Elektryczne Gitary.

Przez trzy dni nie zabraknie także oficjalnych uroczystości, występów artystycznych i pokazów oraz zawodów sportowych.

Szczegółowy program na plakatach.

Dni Lubaczowa 2016.
Dni Lubaczowa 2016.
Dni Lubaczowa na sportowo.
Dni Lubaczowa na sportowo.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here