Lubaczów: W niedzielę wiele aktywności podczas happeningu dla Martyny

0

W niedzielę (12.06) będzie można dobrze się bawić niosąc pomoc. Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie odbędzie się akcja charytatywna „Nigdy się nie poddawaj – Aktywnie dla Martyny”. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na leczenie Martyny Dziadury walczącej o powrót do sprawności po rozległym udarze niedokrwiennym mózgu.

Martyna wymaga intensywnej, ale i kosztownej rehabilitacji.
Martyna wymaga intensywnej, ale i kosztownej rehabilitacji.

O Martynie pisaliśmy już niejednokrotnie promując akcje charytatywne, w których organizacje bardzo czynnie włącza się jej narzeczony – Marcin. Tym razem zachęcamy do udziału w wydarzeniu pt. „Nigdy się nie poddawaj – Aktywnie dla Martyny”. Na całość składać się będzie wiele imprez: turniej piłkarski dla dzieci z Football Academy Lubaczów, mecz piłkarzy w wieku 35+ organizowany przez Traper Lubaczów, Nordic Walking oraz „I Lubaczowska Piątka”, czyli bieg ulicami Lubaczowa na dystansie 5-ciu kilometrów. Organizatorzy widząc nim spore zainteresowanie, mają nadzieję, że wpisze się on na stałe do kalendarza imprez miasta. Ponadto w czasie imprezy będzie można uczestniczyć w treningach jumping wraz ze studiem Active Group lub w treningu rowerowym prowadzonym przez instruktora z Fitness Klub Batuka. Swoje sprawnościowe umiejętności będzie można sprawdzić podczas warsztatów gry w „zośkę” organizowanych przez Flying Bag Lubaczów.

Dla osób, które wykazują się zdolnościami artystycznymi przygotowany będzie kącik sztuki ulicznej. Ściana znajdująca się na Orliku zmieni swój wizerunek poprzez naniesienie nowego graffiti, które ożywi obiekt wpisując się w jego obraz. Najmłodsi uczestnicy imprezy również znajdą coś dla siebie. Dla nich przygotowane zostaną dmuchańce, konkursy, zabawy ruchowe i wiele innych. Zobaczymy także pokaz Zumba Kids w wykonaniu dzieci.

Organizatorzy akcji nie zapominają o innych potrzebujących. Podczas wydarzenia otwarty zostanie punkt Fundacji DKMS, w którym wszystkie osoby, będą mogły zgłosić się jako dawcy szpiku.

Koszt miesięcznej rehabilitacji Martyny oscyluje w granicach 7 tys. zł, dlatego wszystkim wydarzeniom będzie towarzyszyć zbiórka pieniędzy. Datki będą zbierane do puszek przez wolontariuszy. Odbędzie się również licytacja i loteria fantowa. Wygrać będzie można cenne nagrody, m.in. vouchery, gadżety przekazane przez sponsorów, a także nagrodę główną – rower.

Organizatorami akcji „Nigdy się nie poddawaj – Aktywnie dla Martyny” są Football Academy Lubaczów, Biegomania Lubaczów, Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie i Marcin Kotyla.

Postępy w leczeniu i rehabilitacji Martyny można śledzić na stronie: tynatru.blogspot.com.

Zobacz spot promujący wydarzenie.

Szczegółowy program:

12.06.2016 r. (NIEDZIELA)
9:00-12:00 – TURNIEJE PIŁKARSKIE – ROCZNIK 2008 (Orlik, ul. Słowackiego) ROCZNIK 2004 (STADION MIEJSKI, ul. Sportowa)
12:00 – OFICJALNE OTWARCIE WYDARZENIA – Orlik, ul. Słowackiego 9.
12:20 – POKAZ TRENINGU „FITNESS JUMPING” – STUDIO ACTIVE GROUP
12:40 – POKAZ ZUMBA KIDS W WYKONANIU FITNESS KLUB „BATUKA”
13:00 – POKAZ TRENINGU SPINNINGOWEGO W WYKONANIU INSTRUKTORA FITNESS KLUBU „BATUKA”
13:20 – POKAZ GRY W FOOTBAG (ZOŚKĘ)
13:30 – LICYTACJA AKCESORIÓW SPORTOWYCH – PIŁKI, KOSZULKI, ITP.
13:50 – ROZGRZEWKA DLA BIEGACZY** STARTUJĄCYCH W „I LUBACZOWSKIEJ PIĄTCE” PROWADZONA PRZEZ FITNESS KLUB „BATUKA”
14:00 – START BIEGU „I LUBACZOWSKA PIĄTKA” ULICAMI MIASTA LUBACZÓW – ORLIK
14:15 – POKAZOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ 35+ TRAPER LUBACZÓW
RÓWNOLEGLE: ĆWICZENIA POD GOŁYM NIEBEM NA TRAMPOLINACH Z ACTIVE GROUP ORAZ ROWERKACH SPINNINGOWYCH Z INSTRUKTOREM FITNESS KLUBU BATUKA.
15:00 – LICYTACJA OBRAZÓW I INNYCH DZIEŁ SZTUKI.
15:30 – DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW „I LUBACZOWSKIEJ PIĄTKI”
16:00 – LICYTACJA POZOSTAŁYCH PRZEDMIOTÓW W TYM TYGODNIOWEGO WYNAJĘCIA „FIATA 500”
16:30 – LOSOWANIE NAGRÓD GŁÓWNYCH W LOTERII FANTOWEJ.
Losowanie drobnych upominków przekazanych przez sponsorów przez cały okres trwania imprezy

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here