Medal ,,Pro Patria” dla Moniki Garbacz z lubaczowskiego „ogólniaka”

0

Podczas gali zakończenia IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie Monika Garbacz została odznaczona medalem „Pro Patria”. Uroczystość odbyła się w sobotę (04.06) w pałacu w Wilanowie.

Fot. LO Lubaczów
Fot. LO Lubaczów

Medal ,,Pro Patria” przyznawany jest co roku przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych między innymi zasłużonym nauczycielom i organizatorom olimpiady.

– Od wielu lat pani Monika Garbacz jako nauczyciel historii kształtuje świadomość historyczną młodego pokolenia. Przygotowywani przez panią Monikę uczniowie uzyskują tytuły finalistów i laureatów ogólnopolskich, wojewódzkich oraz rejonowych olimpiad – pisze na swojej stronie lubaczowskie liceum.

W IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” lubaczowskie liceum reprezentował uczeń klasy IIc Paweł Hypiak, który uzyskał tytuł finalisty i jako jeden z dwóch reprezentował województwo podkarpackie. To już trzeci „finał” Pawła na szczeblu centralnym, ponieważ pierwsze laury w tej specjalistycznej dziedzinie zdobywał w gimnazjum.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here