Promowali krwiodawstwo – MotoSerce ponownie w Lubaczowie

0

Tego jednego dnia – w sobotę (04.06) – oddali 67,5 litra krwi, promowali krwiodawstwo i bezinteresowną pomoc innym, a także zachęcali do wspólnej zabawy przy muzyce i udziale w konkursach. W Lubaczowie odbyła się kolejna edycja akcji „Motoserce” – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. radiator-mototurystyka.pl
Fot. radiator-mototurystyka.pl

Tradycyjnie „Motoserce” zainaugurowała Msza Święta z poświeceniem motocykli. Następnie ulicami miasta przejechała parada jednośladów, w której wzięło udział ponad 200 motocyklistów, by wspólnie na Rynku uczestniczyć w zbiórce krwi. Do oddania tego bezcennego daru zgłosiło się 175 zainteresowanych, z czego krew oddało 150 osób.

– Jest to chyba największa akcja przeprowadzona na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia – mówił dr Sebastian Łysiak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, który nadzorował akcję w Lubaczowie.

Akcja odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lubaczowa, który oficjalnie dokonał otwarcia wydarzenia.

– Ktoś powiedział, że mamy duży Rynek, ale dzisiaj wydaje się, że nie może pomieścić tyle motocykli ile przyjechało. Tradycyjnie co roku z ekipą Czarna Brygada organizujemy zbiórkę krwi i spotkanie, podczas którego mieszkańcy mogą zobaczyć te wspaniałe maszyny. Myślę, że warto kontynuować tę akcję, a zebrana krew przez najbliższe miesiące będzie pomagać tym, którzy będą jej potrzebować – mówił Krzysztof Szpyt.

Obok zbiórki krwi, która odbywała się w magistracie, motocykliści mogli się sprawdzić w konkurencjach: slalom lansera, niemrawy rajder czyli wolna jazda, łeb urywa czyli głośny wydech oraz palenie flaka. Dla dzieci także przygotowano turnieje oraz plac zabaw. Ponadto ekipa z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie pokazała, jak spędzać wolny czas bez komputera. Odbyły się warsztaty plastyczne z malowaniem obrazków, twarzy, zabawy z chustą klanza, zadania i zagadki ukryte w balonach czy warsztaty ceramiczne. Dodatkowo na scenie wystąpiły zespoły muzyczne: Ponczki, Sidus, S23, Straight On, ON/OFF. To była mocna dawka hałasu i pozytywnej energii.

Organizatorami akcji byli Urząd Miejski w Lubaczowie i Klub Motocyklowy Czarna Brygada.

Więcej zdjęć w galerii radiator-mototurystyka.pl.

Źródło: lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here