Lubaczów: Zabawa w teatr i inne atrakcje na Dni Otwarte „Dwójki”

0

„Zabawa w teatr” i „Czytanie na trawie” – między innymi takie atrakcje czekały na dzieci w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Lubaczowa podczas Dni Otwartych. W placówce działo się naprawdę wiele.

Fot. SP Nr 2 w Lubaczowie
Fot. SP Nr 2 w Lubaczowie

W ramach Dni Otwartych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie zrealizowano Projekt „Akademii Aktywnych Obywateli” – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne, dofinansowany ze środków Funduszy Inicjatyw Obywatelskich pod tytułem „Zabawa w teatr”. To inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci „Trampolina” działającego przy placówce i jego członkiń – Jolanty Kania, Renaty Drewniak, Małgorzaty Pietrzyckiej, Elżbiety Świdniak i Małgorzaty Szabatowskiej.

W jego ramach we wtorek (31.05) Teatr Młodego Aktora wystawił sztukę pt. „Bajkowy las”, którą poprzedziło spotkanie z instruktorem teatralnym Grażyną Bielec. Po spektaklu, w ramach integracji pokoleń – przy muzyce i piosenkach wykonanych przez wolontariuszy projektu – odbyło się wspólne rysowanie postaci bajkowych i loteria fantowa. Dodatkowymi atrakcjami były malowanie twarzy i słodki poczęstunek dla uczestników zabawy.

Dzień później zorganizowano „Czytanie na trawie”, quiz z wiedzy o postaciach z bajek i baśni, konkurs na najładniejsze bajkowe przebranie oraz wspólną rodzinną zabawę.

Fot. SP Nr 2 w Lubaczowie

elubaczow.com, SP NR 2 w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here