Lubaczowscy policjanci z wizytą u najmłodszych

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie aktywnie uczestniczą w edukacji najmłodszych, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz żłobkach. W ostatnich dniach funkcjonariusze w towarzystwie Rudolfa pojawi się w Przedszkolu nr 1 w Lubaczowie oraz u przedszkolaków i podopiecznych żłobka w Dąbkowie.

Fot. Aneta Rozmus
Fot. Aneta Rozmus

Podczas wizyt przewodnik psa służbowego Rudolfa – st. sierż. Leszek Wróbel zaprezentował dzieciom pokaz tresury swojego podopiecznego. W sposób przystępny dla najmłodszych, opowiedział i pokazał, jak należy się zachowywać w przypadku ataku psa. Rudolf przypadł do gustu najmłodszym i wzbudził mnóstwo emocji.

Spotkania były także okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów, pokazania sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują funkcjonariusze oraz przypomnienia i utrwalenia podstawowych zachowań związanych z bezpieczeństwem.

Przedszkolaki i wychowankowie żłobka w Dąbkowie mieli również okazję zobaczyć, jak wygląda wyposażenie samochodu służbowego. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia za kierownicą policyjnego radiowozu.

Fot. Aneta Rozmus

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here