Lubaczowscy policjanci z wizytą u najmłodszych

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie aktywnie uczestniczą w edukacji najmłodszych, spotykając się z nimi w przedszkolach oraz żłobkach. W ostatnich dniach funkcjonariusze w towarzystwie Rudolfa pojawi się w Przedszkolu nr 1 w Lubaczowie oraz u przedszkolaków i podopiecznych żłobka w Dąbkowie.

Fot. Aneta Rozmus
Fot. Aneta Rozmus

Podczas wizyt przewodnik psa służbowego Rudolfa – st. sierż. Leszek Wróbel zaprezentował dzieciom pokaz tresury swojego podopiecznego. W sposób przystępny dla najmłodszych, opowiedział i pokazał, jak należy się zachowywać w przypadku ataku psa. Rudolf przypadł do gustu najmłodszym i wzbudził mnóstwo emocji.

Spotkania były także okazją do zapoznania dzieci z codziennymi obowiązkami policjantów, pokazania sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują funkcjonariusze oraz przypomnienia i utrwalenia podstawowych zachowań związanych z bezpieczeństwem.

Przedszkolaki i wychowankowie żłobka w Dąbkowie mieli również okazję zobaczyć, jak wygląda wyposażenie samochodu służbowego. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość siedzenia za kierownicą policyjnego radiowozu.

Fot. Aneta Rozmus

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here